Het station van Tienen is het decor van ingrijpende werkzaamheden die de komende weken duidelijk voelbaar zullen zijn. Infrabel is er volop bezig met de bouw van een nieuwe onderdoorgang en twee nieuwe perrons. Tegelijk krijgen ook perrons 1 en 4 een grondige opknapbeurt. De werken moeten het mogelijk maken om het treinverkeer in de toekomst over vier sporen te laten verlopen.
Hoewel het grootste deel van de werkzaamheden overdag gebeurt, wordt er in de komende weken ook dag en nacht doorgewerkt tijdens twee weekenden. Het gaat om de weekenden van 16 tot en met 19 januari en van 23 tot en met 26 januari. Tijdens die periodes kan de omgeving van het station te maken krijgen met stevige geluids- en trillingshinder. De impact is niet alleen hoorbaar, maar ook zichtbaar.
In en rond het station worden tijdelijke omleidingen voorzien voor voetgangers en verkeer. Op de stationsparking verdwijnen bovendien een aantal parkeerplaatsen, omdat ze nodig zijn voor de werf. Ook het treinverkeer kan hinder ondervinden van de werkzaamheden. Reizigers doen er goed aan om hun reis vooraf te checken via de NMBS-app of de website, of de informatieschermen in het station te raadplegen.