VIDEO: Zoutleeuw neemt maatregelen tegen gevaarlijke bomen, instabiele bomen worden gekapt

Door: Dirk Desmet
Zoutleeuw
Afbeelding
G.Dumst

 De stad Zoutleeuw heeft de voorbije dagen verschillende meldingen over mogelijk gevaarlijke bomen opgevolgd en op meerdere locaties ingegrepen om de veiligheid van inwoners en bezoekers te garanderen. Eerder liet burgemeester Guy Dumst (cd&v) al weten dat de stad de bomen zou controleren om te kijken of er gevaar bestond voor de inwoners. 


“Op de Budingenweg waren recent al enkele bomen gevallen. Omdat er een reëel risico bestond dat nog andere bomen op een woning of op het fietspad terecht zouden komen, heb ik een burgemeestersbesluit genomen om drie instabiele bomen te laten kappen. Deze werken zijn ondertussen uitgevoerd. Veiligheid moet in zulke situaties altijd primeren”, zegt Dumst.

Ook aandacht voor vijver in stadspark

Ook in het stadspark werd de situatie gecontroleerd. Na een inspectie verwijderde de brandweer loshangende takken en een onveilige kruin. Daardoor kan het evenement van Bodelkéér volgens de burgemeester op een veilige manier plaatsvinden. Daarnaast kregen de eigenaars van bomen in de Ketelstraat en langs het Jonas Vlayenpad de kans om zelf de nodige maatregelen te nemen. Als dat niet gebeurt, zal de stad verdere stappen ondernemen.

Naast de bomenproblematiek besteedde de stad ook aandacht aan de vijver in het stadspark. Daar werd extra zuurstof en een waterbehandelingsproduct toegevoegd om de leefomstandigheden voor de vissen te verbeteren.

Lees verder onder de foto.


Er kwam een brandweerladder aan te pas- Foto: G.Dumst

Veiligheid voorop

Volgens de burgemeester worden alle meldingen zorgvuldig onderzocht, al kan niet altijd onmiddellijk worden ingegrepen. “ Ik begrijp dat mensen soms graag onmiddellijk actie zien, maar we moeten steeds rekening houden met eigendomsrechten, procedures en de geldende wetgeving. Dat maakt een antwoord niet altijd eenvoudig, maar wanneer de veiligheid in het gedrang komt, nemen we onze verantwoordelijkheid.”

Afbeelding
Risico op afbrekende takken door warmte: Zoutleeuw laat bomen inspecteren 29 jul, 10:03
Afbeelding
Na 25-meterbad nu ook glijbaan en bubbelbank opnieuw open in zwembad De Blyckaert in Tienen 28 jul, 16:21
Foto ter illustratie.
Verkeershinder op E40 Leuven-Luik door werken bij Tienen 28 jul, 11:21