Oogst voor Hagelandse wijnboeren in 2021 eentje om snel te vergeten, al hadden anderen dan weer meer succes

Regio Hageland
Afbeelding

Net als elders in ons land deed de wijnbouw het in 2021 ook in het Hageland minder goed. Verschillende wijnboeren zagen hun oogst afnemen, bij sommigen zelfs tot meer dan 30% door vorst en ziekte, voo

Bij de Petrushoeve in Bekkevoort bijvoorbeeld was de opbrengst in 2021 minder goed. “Door vorstschade en ziekte mislukte 30 tot 40 % van de oogst. Dat is natuurlijk omzet die  je kwijt bent en niet meer terugkrijgt”, vertelt wijnboer Gerry Calders.

Ook Bert Vandeurzen, van wijndomein Vandeurzen in Linden, leed verlies.”We hebben zo’n 25% omzet verloren, de druivensoorten uit Spanje konden niet voldoende rijpen. Door een goed onderhoud van de druiven konden we schade door ziekte wel beperken en gelukkig konden we van onze Spaanse rode druif nog een witte wijn maken, de witte Spaanse druif was namelijk te zuur, daar kan je ook niets mee.”

Slechte oogst geen invloed op de prijs

Eenzelfde geluid bij wijndomein Danouise in Tielt-Winge waar de oogst in 2021 ook eentje was om snel te vergeten.”We oogsten ongeveer een kwart van hetgeen we normaal binnenhalen als gevolg van de overvloedige regenval in juli”, zegt wijnboer Daniël Vandervaeren. “Die mindere opbrengst hebben wij niet laten meespelen om de prijs van de wijn te bepalen.”

Bij wijndomein Haksberg in Tielt-Winge hadden ze vooral een probleem met de klassieke druivenstokken. “Door de overvloedige regen van afgelopen zomer, kregen wij af te rekenen met valse meeldauw, De druiven kregen bovendien te weinig zon, waardoor ze onvoldoende rijpten om er een mooie wijn van te maken. In goede jaren produceren wij een goede rode wijn van onze pinot noir en de dornfelder. Ze leenden zich deze keer alleen om er een witte wijn of een rosé schuimwijn van te maken.”

Lees verder onder de foto.