Voorzitter van Vooruit Tienen/Tienen Anders, Christophe Vanroelen, reageert na de heisa die er ontstond in de gemeenteraad omdat eerste schepen Nele Daenen niet aanwezig was op de recentste gemeenteraad in Tienen omdat ze verplichtingen had in de Kamer waar ze Frank Vandenbroucke vervangt. De stad besloot nu om de raadszittingen niet langer op donderdag te organiseren maar op maandag, iets wat oppositiepartij Team Tienen (cd&v/Tienen VRT!) tegen de borst stootte.
Eerder had raadslid van Team Tienen, Bernard Vandereyken, al vragen gesteld bij de volgens hem, meermaalse afwezigheid van schepen Daenen. Met de aankondiging van het verschuiven van de zittingen van donderdag naar maandag was de oppositiepartij duidelijk in haar reactie. “De cumul van schepen Daenen wordt actief gefaciliteerd. Bij Team Tienen vinden we dit een bijzonder vreemde redenering. Niet de stad moet zich plooien naar de cumul van één schepen maar een schepen moet zich plooien naar haar engagement tegenover de stad.” Eerder reageerde Daenen ook al, haar reactie kan je lezen via deze link.
Partij ziet het anders
Voorzitter van Neles partij Vanroelen ziet een en ander in elk geval anders en vindt het feit dat drie Vlaamse of federale parlementsleden in de gemeenteraad van Tienen zetelen iets om fier op te zijn. “We weten dat het Vlaams parlement op woensdag vergadert en het federaal parlement op donderdag. Daarom vinden we als Tienen Anders dat we best een moment kiezen waarop al onze schepenen en gemeenteraadsleden maximaal aanwezig kunnen zijn. Dat gebeurt ook in andere steden en gemeenten. Maandag is dan de meest geschikte dag”, zegt hij over de beslissing.