UPDATE: Verdachte opgepakt na klopjacht met politiehelikopter boven Glabbeek, tweede verdachte spoorloos

Door: Dirk Desmet
Glabbeek
Afbeelding

De klopjacht van de politie met een helikopter boven Glabbeek en omgeving heeft resultaat opgeleverd. Eén verdachte van een inbraak in de Heuvelstraat in Tielt-Winge werd opgepakt. Een tweede verdachte is nog voortvluchtig.

Er zijn wat meer details bekend over de klopjacht van deze ochtend in de buurt van Glabbeek. De politie zette woensdagochtend een grootschalige zoekactie op poten nadat onbekenden hadden ingebroken in Tielt-Winge rond 8.30 uur. Daarbij werd zowel op de grond als vanuit de lucht gezocht in de omgeving van Glabbeek en Vissenaken. “Het duo heeft deze ochtend een diefstal met zwaar geweld gepleegd. De hele voormiddag cirkelde er een helikopter rond boven Glabbeek en Tienen. De twee sloegen na de inbraak op de vlucht en lieten hun auto achter. Het gaat om een donkerblauwe Citroën met Franse nummerplaat. Verschillende politiekorpsen kwamen ter plaatse, onder meer aan de Glabbeeksestraat en de Vissenakenstraat. Eén verdachte kon deze voormiddag opgepakt worden, de andere is nog voortvluchtig. Rond de middag werd de zoektocht gestaakt”, aldus de politiezone Hageland.

Volgens het parket in Leuven vielen er geen zwaargewonden. “De verdachte die werd opgepakt, is een 40-jarige man”, zegt parketwoordvoerder Ellen Durie.

Het onderzoek naar de inbraak loopt verder.

Afbeelding
Dertig ondernemers vechten Tiense bedrijfsbelasting aan bij Raad van State 5 aug, 15:53
Afbeelding
UPDATE: Verdachte opgepakt na klopjacht met politiehelikopter boven Glabbeek, tweede verdachte spoorloos 5 aug, 12:44
Afbeelding
Vlaanderen investeert 150.000 euro in restauratie van kerk in Waanrode 5 aug, 11:57