Het recyclagepark in de Zandrodetraat in Kortenaken wordt uitgebreid tot een oppervlakte van 60 are en er komen ook DifTar weegbruggen. Hierdoor zal het park wel een tijdje gesloten zijn.
Voortaan zal je dus ook in Kortenaken betalen in functie van het gewicht afval dat je inlevert. De containers voor zwaar afval worden verzonken in de grond zodat het oor de gebruikers makkelijker wordt om afval te dumpen.
Er komen ook camera’s die nummerplaten kunnen lezen zodat je geen geld meer hoeft op te laden op de elektronische toegangspas of eID. Betalen doe je rechtstreeks met je DifTar rekening of met Bankcontact.
Per gezin mag je gratis 300 kg snoeihout binnen brengen en tussen 1 oktober en 31 december is ook het dumpen van gras-en bladafval gratis.
Om de aanpassingen te kunnen doorvoeren zal het park van 1 augustus tot het late voorjaar van 2024 gesloten zijn. De inwoners kunnen in die periode terecht op 13 andere DifTar-parken in Glabbeek, Zoutleeuw, Messelbroek en Tienen.