Grote storing bij Bancontact veroorzaakt zware problemen bij Albert Heijn

Door: Ann Peeters
Afbeelding

Elektronische betalingen via Bancontact zijn maandagochtend verstoord geraakt, wat op verschillende plaatsen in het land tot grote problemen leidt. Volgens meldingen op de storingswebsite allestoringen.be ondervinden gebruikers sinds kort opnieuw hinder, nadat het systeem ook ’s nachts al tijdelijk buiten werking was door gepland onderhoud.

Er komen talrijke berichten binnen die de situatie ter plaatse beschrijven als chaotisch. De eerste signalen van de storing doken vlak voor de middag op via de Downdetector. Inmiddels zouden er al duizenden meldingen geregistreerd zijn, wat wijst op een wijdverspreid probleem.

Betalingsverwerker Worldline voerde in de nacht van zondag op maandag onderhoudswerken uit aan het netwerk. Die waren gepland tussen middernacht en 6 uur ’s ochtends. Hoewel dergelijke ingrepen normaal geen langdurige impact hebben, lijkt het systeem nu toch opnieuw te haperen.

De storing treft een breed scala aan betaalmogelijkheden, waaronder Bancontact, Maestro, Mastercard, Debit Mastercard, Visa en Visa Debit. Zowel betalingen in fysieke winkels als online transacties en betalingen aan tankstations kunnen verstoord zijn. Ook geldautomaten zouden mogelijk problemen ondervinden.

Omstreeks 13 uur waren de problemen opgelost.

Afbeelding
Belgische brouwers verzetten zich tegen waarschuwing op alcoholreclame 26 aug, 13:59
Afbeelding
Sprankelend Hageland zet vier weekends lang wijndomeinen in de kijker 18 aug, 12:51
Foto: Brandweerlieden van Hulpverleningszone Oost Vlaams-Brabant bestrijden de natuurbrand in de Hoge Venen.
Brandweer Oost Vlaams-Brabant zet manschappen in bij zware natuurbrand in Hoge Venen 16 aug, 13:40