Bestuurders die te dicht op hun voorligger rijden, riskeren binnenkort vaker een boete.
In 2026 start het verkeersveiligheidsinstituut Vias een proefproject met zogenaamde afstandsflitspalen, die automatisch kunnen meten of voertuigen voldoende afstand bewaren.
In Duitsland bestaan al systemen met camera’s boven snelwegen die via wegmarkeringen de afstand berekenen, maar die technologie is duur. Vias wil daarom een betaalbaar alternatief ontwikkelen.
Momenteel wordt bumperkleven zelden bestraft, omdat controles erg arbeidsintensief zijn. De boete bedraagt 58 euro.
De wegcode wordt bovendien aangescherpt: vanaf 1 juni 2027 moet op wegen waar sneller dan 50 km/u wordt gereden een minimale veiligheidsafstand van twee seconden worden gerespecteerd. Voor vrachtwagens geldt nu al een vaste afstand van 50 meter. In 2026 onderzoekt Vias in een tweede proefproject hoe vaak vrachtwagenchauffeurs zich aan die regel houden.