Buurtcomité niet blij met openstellen voor alle verkeer Raystraat: “We willen niet de ring van Betekom worden”

Begijnendijk
Afbeelding

Het lokaal bestuur wil de Raystraat in Betekom, een deelgemeente van Begijnendijk, weer openstellen voor alle verkeer. Momenteel geldt er een uitgezonderde plaatselijke verkeersregel.

De straat werd in de vorige legislatuur alleen nog toegankelijk gemaakt voor de buurtbewoners, het ging toen om een tijdelijke maatregel.

“De gemeente wil nu dat uitgezonderd plaatselijk verkeer schrappen maar er komen geen andere maatregelen. Destijds trokken we met onze grieven naar de mobiliteitsraad en die was het met ons eens. Of het UPV moest blijven of er moest een 30 km/uur zone komen met een trajectcontrole. De plaatsen voor de palen werden al aangeduid maar nu horen we dat de gemeente het UPV gewoon wil schrappen, zonder meer, dat vinden we dan weer niet aanvaardbaar. Op die manier worden onze straten de ring van Betekom en dat kan toch niet de bedoeling zijn”, zegt woordvoerder van het actiecomité Paul Peeters.

De gemeente ziet de situatie iets anders. “De gemeente onderhoudt die UPV-wegen en dan is het toch niet meer dan normaal dat iedereen daar gebruik van kan maken, het wordt immers betaald met belastinggeld. Bovendien zorgen dergelijke uitzonderingen ervoor dat mensen vaak kilometers ver moeten omrijden omdat ze niet meer door mogen”, zegt schepen David Dupont (Samen).

Daar is de woordvoerder van het buurtcomité het niet helemaal mee oneens. “Dat is voor een deel waar en dat is jammer voor de mensen van Betekom maar vele anderen gebruiken deze wegen om van de Liersesteenweg richting autosnelweg te rijden, van snelheidsbeperkingen hebben die blijkbaar nog nooit gehoord. Ik begrijp ook wel dat je geen systeem kan toveren om de ene wel en de andere geen doorgang te verlenen. Maar misschien moeten ze dan even wachten en kiezen tussen een UGP of een 30 km/uur zone met trajectcontroles in plaats van het nu allemaal af te schaffen, wij zijn daar de dupe van. Als de politie hier af en toe al eens een flitscontrole zou houden, dat zou misschien al helpen.”

Dat laatste belooft het gemeentebestuur alvast te doen. “We gaan dit zeker opvolgen en er zullen regelmatig flitscontroles plaatsvinden. We gaan daar ook 2 digitale borden plaatsen die bestuurders erop wijzen dat ze te snel rijden of net niet. Die resultaten kunnen we uitlezen en op basis daarvan kunnen we zien of er te veel bestuurders te snel rijden, wanneer dit het geval is, zullen we natuurlijk extra maatregelen nemen. Meten is namelijk weten”, besluit burgemeester Bert Ceulemans (Samen).