De gemeente Tielt-Winge besliste om de buitenschoolse kinderopvang ook in het kader van de nieuwe veiligheidsmaatregelen open te houden. Om dit op een veilige manier te kunnen doen vragen ze ouders wel om hun kinderen alleen dan naar de BKO te laten gaan indien er geen andere oplossing is.
Omdat de besmettingen sterk stijgen, moet ook de buitenschoolse opvang schakelen naar meer veiligheid en voorzichtigheid. Hiervoor kregen de opvangcentra richtlijnen van de minister van Onderwijs.
In Tielt-Winge werd besloten dat de buitenschoolse kinderopvang open en beschikbaar blijft omdat ze beseffen dat veel ouders geen andere oplossingen hebben en ook opvang door grootouders vaak nog te mijden valt.
“We vragen aan ouders die de komende 2 weken toch een andere oplossing zien, om geen gebruik te maken van de buitenschoolse opvang”, aldus de gemeente. “Op die manier kunnen we zoveel mogelijk tegemoetkomen aan de maatregel om ook bij ons de klasgroepen te scheiden.”
Voor de kinderen die komen gelden ook speciale veiligheidsmaatregelen
- Kinderen uit het 5de en 6de leerjaar dragen steeds een mondmasker, binnen en buiten.
- Aangezien ze ook bij de opvang zoveel mogelijk buiten wil blijven, wordt aan de ouders gevraagd om de kinderen aangepaste kledij te laten dragen en zo nodig reservekledij mee te geven.
De beslissingen van het overlegcomité vorige vrijdag hebben mogelijks een grote impact op de organisatie van de paasvakantie. Hierover zal de gemeente later informeren van zodra er duidelijkheid is.