Zware verkeershinder op E314 tussen Aarschot en Bekkevoort zorgt voor lange files en sluipverkeer

Door: Patrick Breuls
Aarschot
Illustratiebeeld.
Illustratiebeeld.

De wegenwerken op de E314 tussen Aarschot en Bekkevoort zorgen maandagochtend opnieuw voor aanzienlijke verkeershinder. Door de beperkte doorgang ontstaan lange files en wijken automobilisten uit naar lokale wegen. Ook de Leuvenseweg in Aarschot krijgt daardoor extra verkeer te verwerken.

Het Agentschap Wegen en Verkeer voert sinds vrijdagavond herstellingswerken uit aan het wegdek van de E314. Op verschillende plaatsen tussen Aarschot en Bekkevoort is in beide rijrichtingen slechts één rijstrook beschikbaar. Dat zorgt tijdens de ochtendspits voor flinke vertragingen. Ook op verkeerskaarten zijn duidelijk filezones zichtbaar.

De hinder blijft niet beperkt tot de autosnelweg. Automobilisten zoeken alternatieve routes, waardoor ook de omliggende wegen extra belast worden.

De werkzaamheden maken deel uit van een onderhoudsproject waarbij beschadigde betonplaten worden hersteld en het asfalt en de wegmarkeringen worden vernieuwd. Omdat de betonnen fundering voldoende tijd nodig heeft om uit te harden, kunnen de werken niet tijdens het weekend worden afgerond.

Volgens de huidige planning duren de werkzaamheden nog tot dinsdagochtend 20 oktober om 5 uur. Het Vlaams Verkeerscentrum waarschuwt voor ernstige hinder en raadt automobilisten aan de E314 tussen Aarschot en Bekkevoort indien mogelijk te vermijden.

Schets: De verkeerssituatie deze ochtend.
Schets: De verkeerssituatie deze ochtend.