De bruine hokko die sinds afgelopen weekend door het recreatiebos Biebos in Begijnendijk zwierf, is na een zoektocht van vijf dagen veilig gevangen. De exotische vogel werd eerder deze week meermaals opgemerkt door wandelaars.
De hokko hield zich dagenlang schuil in en rond het Bieheidebos. Ondanks zijn donkere kleur en indrukwekkende postuur viel hij daar toch op tussen de bomen. Maar hem te pakken krijgen, bleek een heel ander verhaal. Zijn eigenaar, Kurt, trok avond na avond de buurt in, telkens opnieuw, gedreven door de hoop zijn vogel ergens te zien opduiken.
“Elke late avond ging ik meermaals wandelen in de omgeving, soms samen met een vriend,” vertelt hij. “En dan, gisterenavond, zat hij daar ineens. Op amper anderhalve meter van mij.” Het moment overviel hem. Kurt riep meteen zijn vriend erbij. “Hij flitste met zijn lamp, we herkenden de hokko meteen, en vanaf dat moment ging alles heel snel. We konden rustig naar hem toe en hem pakken.” Lees verder onder de foto.

Beeld: FB Kurt Goossens
Dat net na zonsondergang werd gezocht, was geen toeval: hokko’s zien slecht in het donker. “Het ging uiteindelijk verrassend vlot”, zegt Kurt hoorbaar opgelucht. Zowel hij als zijn vogel maken het goed na de bijna weeklange zwerftocht.
Hoe het dier kon ontsnappen, lijkt intussen duidelijk. Kurt vermoedt dat hij de deur niet volledig had gesloten. “Het mannetje – de enige van de twee die geluid maakt – was verdwenen. Het vrouwtje liep nog in de tuin, die kon ik gelukkig nog lokken en pakken. Vanaf dat moment begon de zoektocht.”
Met de vangst komt een einde aan een opmerkelijke speurtocht die heel wat nieuwsgierigheid opwekte bij wandelaars en natuurliefhebbers in Begijnendijk.