Nog twee extra tbc-besmettingen na uitbraak in school in Landen: “Kampen in de gaten houden”

Door: Dirk Desmet
Landen
Afbeelding
GO!

De tbc-uitbraak in de GO! basisschool Hof Pepijn in Landen blijft uitbreiden. Er zijn nog twee extra leerlingen met een afwijkende longfoto gevonden. Anderzijds is er ook goed nieuws want twee van de besmette leerlingen zijn er redelijk goed aan toe.

Eerder brak in de klas 6B van de school tbc uit, ook een leerling van 6A kwam in de problemen. Leerlingen werden getest en toen bleek er meer aan de hand. Nu moet een vierde leerling therapie krijgen nadat de testen alarmerend waren. Ook in de catechesklas, de leerlingen van de muziekklas en de kinderopvang werden ook getest, blijkt eentje besmet. Het goede nieuws is dan weer dat bij de testen van de twee eerdere besmette leerlingen geen bacteriën werden gevonden wat wijst op een lagere besmettelijkheid. Volgens goede bronnen worden nu ook de zomerkampen in de gaten gehouden, net als de chiro- en scoutskampen. 

Foto: De Roospoort in Landen is langs beide kanten afgesloten nadat een groot lek werd vastgesteld op een hoofdwaterleiding.
Groot waterlek veroorzaakt verkeershinder aan Roospoort in Landen 12 uur geleden
Foto: Internetstoringen zorgen al weken voor frustratie bij heel wat inwoners van Glabbeek en omliggende gemeenten.
“Zestien techniekers aan de slag om hardnekkige internetproblemen in Glabbeek op te lossen” 15 uur geleden
Foto: Tiense straatmuzikanten zorgen op dinsdag 23 juni voor extra sfeer tijdens de jaarmarkt. Foto Stad Tienen.
Marktkramers tijdelijk op andere locatie door kermis en festival in Tienen 15 uur geleden