Serclaeskapel tijdelijk gesloten na diefstal van kaarsengeld

Door: Patrick Breuls
Linter
Foto: De kaarsenstand in de historische Serclaeskapel, waar woensdagavond het kaarsengeld werd gestolen.
Foto: De kaarsenstand in de historische Serclaeskapel, waar woensdagavond het kaarsengeld werd gestolen. Patrick Poffé

De Serclaeskapel achteraan in de Melkwezerstraat blijft enkele dagen gesloten nadat het kaarsengeld werd gestolen. De politie onderzoekt de feiten aan de hand van camerabeelden. Als de herstellingen volgens plan verlopen, kan de kapel vermoedelijk zaterdag opnieuw de deuren openen.

De diefstal werd woensdag rond 18.45 uur vastgesteld door Patrick Poffé, die dagelijks instaat voor het onderhoud van de historische kapel. De Serclaeskapel, gebouwd door graaf De Serclaes, is een bekende plek voor bezinning en wordt dagelijks bezocht door tal van wandelaars en fietsers. De kapel ligt langs het Alvermannenpad en is een geliefde halte voor passanten.

Door de diefstal van het kaarsengeld moet de schade eerst worden hersteld, waardoor de kapel tijdelijk niet toegankelijk is. Patrick Poffé, voorzitter van het OCMW van Linter en lid van de Kerkraad, betreurt het voorval. “Het is bijzonder jammer dat een plaats van bezinning en gebed op deze manier wordt getroffen”, zegt hij.

Politiezone Getevallei is op de hoogte van de feiten en onderzoekt de camerabeelden in de hoop de dader te kunnen identificeren. Als de herstellingen vlot verlopen, zal de Serclaeskapel vermoedelijk vanaf zaterdag opnieuw toegankelijk zijn voor bezoekers.