Ere-schepen van Glabbeek Roger Raymaekers is vrijdag overleden op 88-jarige leeftijd. Hij was achttien jaar politiek actief in de gemeenteraad waarin hij zetelde voor de toenmalige CVP.
Roger werd geboren op 10 mei 1937 in Bunsbeek, waar hij woonde met wijlen zijn echtgenote Maria Beelen en overleed vrijdag in Tienen. Daar woonde hij met zijn intussen ook overleden partner Simone Meeuwens. Hij is de vader, grootvader en overgrootvader van twee zonen, zes kleinkinderen en twee achterkleinkinderen.
Drijvende kracht achter bouw sporthal
Van 1977 tot 1983 was hij gemeenteraadslid en van 1983 tot 1995 schepen. “Eén van zijn belangrijkste schepenbevoegdheden was sport en in die hoedanigheid was hij de drijvende kracht achter de bouw van de gemeentelijke sporthal. Als kleine gemeente durfden wij op 12 april 1990, op zijn initiatief, de beslissing nemen om de grote investering van maar liefst 36.133.945 Bef. te doen voor onze sporthal die op 16 september 1994 plechtig ingehuldigd werd. Dankzij Roger waren we als kleine gemeente in de ruime regio voorloper met de bouw van een sporthal als deze, vele andere buurgemeenten volgden pas enkele jaren geleden ons voorbeeld met de bouw van een sporthal en vele anderen hebben er zelfs nog geen staan in hun gemeente”, weet burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij). Roger ontving in 1997 de Gouden Medaille der Kroonorde als ambtenaar en op donderdag 9 maart 2023 kreeg hij de Gouden Palmen der Kroonorde voor zijn jarenlange inzet als politiek mandataris in Glabbeek.
Lees verder onder de foto.

Foto: FB/P.Reekmans
Jarenlang ingezet voor politiek
De afscheidsceremonie gaat door op zaterdag 21 februari om 11.30 uur in de aula van begrafenissen Rummens (Aarschotsesteenweg 50-60 in Tienen). Daar kan je hem ook een laatste groet brengen op vrijdag 20 februari van 19 tot 20 uur. De urne van Roger zal nadien begraven worden op de begraafplaats van Bunsbeek. Net als wij wenst het gemeentebestuur de familie veel sterkte. “Wij zullen Roger steeds herinneren als een man die zich jarenlang politiek enorm hard heeft ingezet voor ons dorp en zijn inwoners.”

Foto: FB/P.Reekmans