Reinigen straatkolken start in Landen

Landen
Afbeelding

Vanaf deze week start de reiniging van alle straatkolken in Landen. Er wordt aan de inwoners gevraagd het parkeerverbod te respecteren.

De straatkolken en openbare riolering in Landen zijn in beheer van Fluvius. Iedere 6 maanden worden de 5000 kolken op het grondgebied gereinigd in opdracht van Fluvius.

‘Ieder kolk zorgt voor een goede afwatering maar kan ook voor wateroverlast zorgen in geval van een slecht beheer. Daarom willen we benadrukken dat iedere mogelijke verstopping van het deksel van de kolken steeds moet verwijderd worden. Vooral in de herfst kan bladval al eens voor problemen zorgen. Wij rekenen ook op jou op daar samen met ons op te letten. Is de bovenkant van een kolk verstopt, maak deze even vrij. Een kleine moeite met een groot resultaat’, aldus een vraag van de stad. ‘Het is streng verboden om via de kolk chemicaliën, frietvet, cement, ... in de riolering te gooien’, aldus een aanmaning.

Wie iets te melden heeft rond het openbaar domein in Landen kan gebruik maken van het meldingsformulier : https://www.landen.be/eloket/formulier/1/meldingsformulier