Jan De Geest (51j), afkomstig uit Outgaarden kondigde postuum zelf zijn overlijden aan op facebook gisteren. “Beste vrienden, zelf kan ik niet meer antwoorden, maar bedankt iedereen. Ik heb het leven liefgehad, eindeloos...”, zo schreef hij. Jan De Geeest , kunsthistoricus was zeer begaan met het openbare leven van Hoegaarden. Jan De Geest was al een tijd weg uit Hoegaarden, maar op sociale media bleef hij toch zijn gemeente volgen als Jan Degeest Y Cabunilas. Hij overleed aan een slepende ziekte.
Jan De Geest werd de jongste maanden behandeld voor kanker en moest zware ingrepen ondergaan. Hij verloor nu deze strijd.
De 32-jarige Jan Degeest volgde Willy Lambrechts (CD&V) op als gemeenteraadslid. Jan Degeest stond in 1994 op de HTD-lijst een kartellijst van liberalen, socialisten en onafhankelijken, tegen de CVP-lijst van burgemeester Frans Huon. Hij werd niet verkozen. Maar in 2000 stond Jan Degeest op de CVP-lijst, en hij werd OCMW-raadslid op 1 april 2001. Daarvoor was hij in december 1999 al voorzitter geworden van de pas weer opgerichte raad voor cultuurbeleid. Hij bleef gemeenteraadslid tot einde 2006.
Lees verder onder de foto