De gemeenteraad van Glabbeek keurde op 8 juli een voorstel van de Dorpspartijmeerderheid goed om al een eerste schijf van ? 350.000 euro investeringssubsidies en renteloze leningen goed te keuren voor sportclubs met eigen terreinen. Resterende bedragen worden gespreid over de komende jaren.
Eerder zorgde het gemeentebestuur er voor dat het oefenterrein van de Gunningenruiters in Attenrode-Wever, het oefenterrein van de hondenschool in Kapellen en de voetbalterreinen van Glabbeek en Bunsbeek die zonevreemd lagen, via een GRUP een nieuwe ruimtelijke bestemming als recreatiezone kregen. Daardoor hebben die clubs na jaren eindelijk rechtszekerheid. Het is nu voor hen mogelijk om te investeren in hun eigen terreinen.
Sportschepen Hans Hendrickx (Dorpspartij): “De hondenschool in Kapellen krijgt een investeringssubsidie van ? 25.000 voor de uitbreiding van haar lokalen. Volgend jaar wordt ook de parking vernieuwd bij de aanleg van de Dorpsstraat. De Gunningenruiters krijgen een investeringssubsidie van ? 175.000 euro naast een renteloze lening van ? 75.000 voor de aanleg van een nieuwe ruiterpiste met Finse piste. Voor de voetbalclub van Bunsbeek voorzien wij totaal ? 75.000 investeringssubsidies en een renteloze lening van ? 40.000. Dat bedrag is bestemd voor het vernieuwen van het terrein en infrastructuur. De ploeg van Glabbeek mag in totaal ? 145.000 investeringssubsidies verwachten naast een renteloze lening van ? 50.000 voor de vernieuwing van de infrastructuur en het terrein.”
“Daarnaast gaan we ook subsidies uit het toekomstfonds van Fluvius gebruiken om de verlichting van deze vier sportterreinen heel wat energiezuiniger te maken”, gaat Hendrickx verder. “Ook de parking aan de sporthal zal langs de steenweg uitgebreid worden, waardoor deze kan gebruikt worden door de voetbalclub van Glabbeek. Bij de heraanleg van de N29 komt er ter hoogte van de nieuwe parking aan de sporthal en het voetbalveld een veiligere oversteekzone.”