Sinds vorige week is de sensibiliseringscampagne “Samen voor een proper Tienen” opgestart. Alle beschikbare middelen worden daarvoor aangewend en, als het moet, ook handhaving.
Dat er nog veel werk aan de winkel is, staat buiten kijf. “Om een voorbeeld te geven”, zegt schepen van Duurzaamheid Paul De Cort, “heel wat mensen storen zich aan weggegooide sigarettenpeuken. Om het probleem te verhelpen, voorzien wij op verschillende plaatsen peukenpalen waar rokers hun peuken in kunnen dumpen. Wij sporen hen ook aan zelf een recipiënt mee te nemen voor onderweg. Men moet er zich bewust van zijn dat het jaren duurt vooraleer een sigarettenpeuk in de natuur vergaat, daarnaast ook dat op het dumpen ervan niet alleen gasboetes staan maar eveneens opruimingskosten.”
Het peukenverhaal is slechts één voorbeeld dat de stad het meent. Ook in de omgeving van glasbollen is sluikstort een probleem dat regelmatig opduikt. “In Tienen zijn die op de parking van de Carrefour een gekende ‘hotspot’. Het inzetten van mobiele camera’s, het weghalen van de textielcontainer en het dichter bij elkaar plaatsen van de glasbollen zorgde gedeeltelijk voor soelaas. Om het probleem structureel aan te pakken, zullen wij met financiële steun van OVAM en in het kader van het coachingtraject ‘Mooimakers’, de glasbollen tegen het najaar vervangen door zes ondergrondse containers”, aldus schepen De Cort.