Sp.a Tienen zegt in een persbericht erg ontgoocheld te zijn in de manier waarop de buitenschoolse kinderopvang zal worden ingevoerd. “We zijn zonder meer blij dat de meerderheid dit na lang aandringen eindelijk verder uitwerkt”, zegt fractieleidster Nele Daenen. “Maar de manier waarop getuigt toch niet echt van een professionele en respectvolle werkwijze naar de scholen en personeel toe.”
“Naar aanleiding van het persbericht van Stad Tienen van 11 december 2020 omtrent de organisatie van buitenschoolse kinderopvang heerste er de afgelopen dagen en weken heel wat verwarring in Tiense scholen”, weet Daenen. “Er waren héél wat vragen bij zowel de directies, de ouders, alsook bij het huidige opvangpersoneel.”
De Tiense scholen werden zelf pas na nieuwjaar, op 4 januari geïnformeerd over de plannen en de uitrol in de komende maanden. “Onze sp.a fractie roept nogmaals op om eerst te overleggen met en duidelijk te communiceren aan de betrokken scholen, directies en personeel in plaats van hen in het ongewisse te laten of voor voldongen feiten te stellen.”
“Na het wegvallen van de PWA statuten in 2017 vormt de organisatie van buitenschoolse opvang voor problemen in de stad Tienen.sp.a vroeg toen al aan de Tiense meerderheid om de scholen hierin actief te ondersteunen. Kinderen en hun ouders kwamen daardoor bijna letterlijk in de kou te staan. Ook in het schooljaar 2018-2019 trokken we samen met de scholen aan de alarmbel en ondanks enkele beloftes deed de meerderheid niets. Het water staat de scholen nochtans tot aan de lippen omdat ze hiervoor onvoldoende middelen en personeel hebben”, aldus sp.a bestuurslid Marc Ylen.
“Na een nieuwe oproep van onze fractie in de gemeenteraad van mei 2020, beloofde men dat er vanaf het nieuwe schooljaar 2020-2021 (dus vanaf 1 september) buitenschoolse opvang zou voorzien zijn, maar in september bleken er nog geen budgetten voorzien om dit te organiseren en moest men nog een partner zoeken om dit te organiseren. Een loze zomerbelofte aldus!” voegt sp.a voorzitter Kjell Coel toe.
Op 11 december 2020 communiceert Stad Tienen via de pers dat men vanaf 2021 (via een externe partner) zal starten met buitenschoolse opvang. Maar verschillende scholen, directies, ouders en opvangpersoneel contacteerden ons toen ongerust en verrast omdat ze totaal niet op de hoogte zijn gebracht. Het laatste wat men van Stad Tienen gehoord had, was dat men een overheidsopdracht ging uitschrijven. Niet meer, niet minder. Pas op 4 januari 2021 licht men de plannen toe aan de directies en de scholen. De gefaseerde uitrol van de buitenschoolse kinderopvang hoopt men te realiseren tegen de start van het nieuwe schooljaar 2021-2022. De verdere communicatie van de tarieven, de aanpassingen van schoolreglementen, specifieke vragen van scholen, vragen of onzekerheden van het huidige opvangpersoneel, . zullen in de komende weken en maanden moeten uitgeklaard worden.”
“We begrijpen volkomen dat de organisatie van buitenschoolse opvang niet over één nacht ijs kan en dat dit gefaseerd zal gebeuren in de komende maanden. We zijn zonder meer blij dat de meerderheid dit na lang aandringen eindelijk verder uitwerkt. Maar de manier waarop getuigt toch niet echt van een professionele en respectvolle werkwijze naar de scholen en personeel toe. Hiervoor moet men voorafgaand overleggen met de scholen, directies en personeel, de plannen met hen aftoetsen, hen op de hoogte brengen van verdere acties en timing, . “wil Nele Daenen.
“Onze sp.a fractie betreurt dat de meerderheid op deze manier werkt. We hadden in de gemeenteraad van mei 2020 nochtans met aandrang opgeroepen om hierover samen te zitten en te overleggen met de Tiense scholen. Voor een meerderheid die participatie (zogezegd) hoog in het vaandel draagt, is dit (opnieuw) een dossier waar men dit zelf niet blijkt toe te passen en waar men veel te snel en veel te onduidelijk wil communiceren. Een gemiste kans wat ons betreft. We blijven het dossier van kortbij opvolgen en hopen dat er in de komende weken en maanden eindelijk concrete resultaten en realisaties zullen volgen.”