Gilainstraat in Tienen weer helemaal open

Tienen
Afbeelding

De Gilainstraat is deze namiddag weer helemaal open gegaan voor gemotoriseerd verkeer. Vanuit deze straat kan je de Grote Markt richting Leuvensestraat rijden of rechtdoor naar de Academiestraat. Omgekeerd kan je vanuit de Academiestraat naar de Leuvensestraat. Daarmee is een eerste deeltje van de werken aan de Grote Markt voltooid.

Alexander Le Roy stelde een project voor om broedholtes voor ijsvogels te maken. Hierover oordeelde het gemeentebestuur: “Het project rond broedholtes voor ijsvogels is belangrijk vanuit het standpunt van biodiversiteit en versterkt een lokale troef van Boutersem: ons landschap en onze natuur. Het is eenvoudig te realiseren en kan een quick win worden.”

De broedplaatsen werden aangelegd in het natuurgebied De Snoekengracht. Twee kunstmatige holtes werden ingegraven in de oevers van de Velpe. De twee buizen langs de oever van de rivier, leiden naar de broedholte. Wanneer ijsvogels willen broeden graven ze tunnels in de bedding langs stromen, beekjes en rivieren. Helaas kunnen de vogels dit niet altijd zelf doen, omdat de grond soms te hard is. Daarom is het goed dat dit voor hen voorzien is. Op die manier kunnen ijsvogels hun kroost veilig boven het water grootbrengen.

De ijsvogel leeft langs waterlopen en poelen, en gaat er op zoek naar voedsel. De snoekengracht is één van de oudste natuurgebieden in de provincie Vlaams-Brabant. Daar heeft de Velpe dan ook voldoende dynamiek om natuurlijk te meanderen en dat is belangrijk voor de vogels.

Momenteel wordt er verder gewerkt aan de uitvoering van het andere goedgekeurde project, het opwaarderen van buurtwegen. Ook in 2021 kunnen er nieuwe initiatieven worden voorgesteld.

Afbeelding
Treinverkeer zal hinder ondervinden door vernieuwing spoorinfrastructuur in Tienen 11 mei, 17:27
Afbeelding
Scooterrijdster gewond bij botsing met wagen in Kortenaken 11 mei, 13:00
Foto ter illustratie
Inwoners van Zoutleeuw en Linter zitten sinds gisteren zonder drinkwater 11 mei, 09:49