Protest tegen laatste rit buslijn 60 door centrum Kumtich

Door: Dirk Desmet
Tienen
Afbeelding
ACV Tienen

Militanten van ACV Tienen – Zuidoost-Hageland hebben gisteren symbolisch de bus genomen op een van de laatste ritten van lijn 60 door het dorpscentrum van Kumtich. Met de actie willen ze aandacht vragen voor de dienstregeling van De Lijn die vanaf vandaag ingaat en waarbij de bus niet langer het centrum aandoet. Eerder waren er al protestacties tegen het afschaffen van de bus in het dorpscentrum.

Een aantal ACV-militanten uit de regio, voornamelijk uit Tienen, wachtte dinsdag om 10 uur bus 60 op aan het station van Tienen. De actie was bedoeld om symbolisch een van de laatste ritten mee te maken volgens de oude dienstregeling. Vanaf 1 juli stopt de bus niet langer in het dorpscentrum van Kumtich, maar enkel nog aan de halte langs de drukke N3 Tienen-Leuven, ter hoogte van het grote kruispunt.

Bij aankomst in Tienen deelden de actievoerders folders uit aan reizigers om hen te informeren over de wijziging en de aanleiding van de actie. Volgens ACV bleek een deel van de pendelaars al op de hoogte van de nieuwe regeling, terwijl anderen verrast reageerden.

In Kumtich wandelden de militanten van het Sint-Gillisplein naar woonzorgcentrum Keienhof in de Keibergstraat. Daar stelden zij vast dat bezoekers en bewoners voortaan ongeveer 400 meter moeten stappen om de bushalte langs de N3 te bereiken. ACV uit daarbij bezorgdheid over de bereikbaarheid voor minder mobiele personen en stelt vragen bij de verkeersveiligheid aan de oversteekplaats langs de steenweg, zeker bij slecht weer.

Lees verder onder de foto.


ACV Tienen

Meerdere mensen zijn misnoegd

Ook aan de bushalte op het dorpsplein sprak ACV met wachtende reizigers. Volgens de vakbond reageerden verschillende aanwezigen misnoegd en waren sommigen niet op de hoogte van de wijzigingen die De Lijn doorvoert in het kader van besparingsmaatregelen van de Vlaamse regering.

Daarnaast betreurt ACV de afwezigheid van de uitgenodigde Vlaamse parlementsleden tijdens de actie. Volgens de organisatie heeft de aanpassing van de busverbinding gevolgen voor onder meer scholieren, bezoekers van de dinsdagmarkt in Tienen en bewoners en bezoekers van het woonzorgcentrum.

De actievoerders keerden rond 12.30 uur met de bus terug naar Tienen, volgens ACV met een vertraging van ongeveer twintig minuten. De vakbond besluit dat het openbaar vervoer in de regio volgens haar onvoldoende wordt ondersteund en laat weten het dossier verder op te volgen.