In Kortenaken starten weer meerdere werken opnieuw op, sommigen duren ruim twee jaar

Kortenaken
Afbeelding
Google Maps

Kortenaken blijft het decor van heel wat rioleringswerken. In Waanrode gaat een nieuwe fase van de rioleringswerken van start. Daarbij wordt de Tolkamerstraat afgesloten voor het verkeer, tussen de Halensebaan en de Boterbergstraat. Op maandag 30 juni starten ook de rioleringswerken in deelgemeente Hoeleden weer op, dat is een onderdeel van het grootschalige infrastructuurproject dat begin mei in Hoeleden van start ging in de Braamstraat.

Sinds eind maart wordt er gewerkt aan de aanleg van een nieuw gescheiden rioleringsstelsel in het centrum van Waanrode. De Halensebaan en het eerste deel van de Boterbergstraat kregen inmiddels al een nieuwe riolering, maar blijven nog even ontoegankelijk. Op beide locaties zijn de nutsmaatschappijen namelijk nog bezig met het verleggen en vernieuwen van leidingen. Door de voortgang van de werken is nu ook de Tolkamerstraat aan de beurt. Het doorgaand verkeer wordt gevraagd de werfzone te vermijden. Voor de handelszaken in de buurt van het kruispunt van de Halensebaan, de Tolkamerstraat en de Klein Kempenseweg is de bereikbaarheid wel gegarandeerd, dankzij een tijdelijke asfaltlaag op de Halensebaan. De nieuwe fase heeft geen gevolgen voor het doorgaand verkeer, dat nog steeds gebruik kan maken van de voorziene omleidingsroutes. Enkel de lokale bereikbaarheid wijzigt. Woningen en handelszaken binnen de werfzone blijven bereikbaar voor bestemmingsverkeer. De aannemer zal de bewoners van de betrokken straten een informatieve bewonersbrief bezorgen met alle praktische details over de werken.

Groot rioleringsproject gaat meer dan twee jaar duren

Voor wat betreft de heropstarting van de rioleringswerken in Hoeleden werd er bewust gekozen om de volgende fase van de werken pas te beginnen na de examenperiode in het middelbaar onderwijs. “Op die manier is er geen impact op het busverkeer. De aannemer zal nog voor het bouwverlof doorpersingen plaatsen op de Vaanstraat en na het bouwverlof wordt er gestart met de effectieve rioleringswerken op de Vaanstraat”, aldus burgemeester Kristof Mollu (KORTbij). De rioleringswerken, die uitgevoerd worden door Aquafin en Fluvius, hebben als doel het afvalwater van 260 woningen in de Braamstraat, Vaanstraat, Lindestraat, Driesstraat en Neerlintersesteenweg aan te sluiten op de reeds bestaande rioolwaterzuivering aan rotonde De Hoef in Kortenaken. “Het zijn grootschalige werken en in totaal wordt er 2,5 jaar en in verschillende fases gewerkt in Hoeleden. Ze zijn echter nodig om de waterzuiveringsgraad in de gemeente te verhogen want momenteel is deze met 10% zeer slecht. Verder gebruiken we deze werken ook om de nutsleidingen te vernieuwen, waterbuffering te voorzien en om veilige weginfrastructuur aan te leggen,” besluit Mollu 



Illustratiebeeld.
Voetbaltrainer uit Landen preventief geschorst na onderzoek naar vermeende verkrachting van achtjarige 3 jul, 13:53
Foto is louter illustratief en het gaat hier om echte agenten.
Valse politieagenten maken slachtoffers in Boutersem en Lubbeek 2 jul, 13:05
Afbeelding
Kerkhoven sluiten ‘s nachts in Linter na vandalisme en diefstal 2 jul, 11:36