Oppositie hekelt onveiligheid van nieuw bankautomatenkantoor, burgemeester snapt deel van de grieven

Scherpenheuvel-Zichem
Suzy Wouters
Suzy Wouters

Volgens de lokale afdeling van Vlaams Belang in Scherpenheuvel-Zichem is het nieuwe bankautomatenkantoor in het centrum van Scherpenheuvel een probleem.

Volgens Wouters zijn inwoners en handelaars terecht bezorgd: “Velen wijzen op de ernstige veiligheidsrisico’s. Het is meer dan een onveiligheidsgevoel, de situatie maakt gebruikers van het cashpunt kwetsbaar bij het storten of afhalen van geld. Mensen voelen zich bekeken. De banken zijn nu van hun veiligheidsprobleem af maar verschuiven hiermee het risico naar hun klanten. Dat kunnen we toch niet dulden.”

Wouters vindt ook dat het nieuwe bankautomatenkantoor slecht bereikbaar is en er in de buurt te weinig parkeerplaatsen zijn. “Dat zorgt ervoor dat mensen zich snel even op het voetpad parkeren. Ook aan minder-mobiele mensen werd niet gedacht. Het is duidelijk dat hierover een overleg moet komen. De stad moet ervoor zorgen dat de bereikbaarheid niet wordt verwaarloosd.”

De partij vraagt ook het behoud van goed toegankelijke en veilige bankautomaten die volgens hen almaar meer verdwijnen. “Op langer termijn moet ervoor gezorgd worden dat er in iedere deelgemeente een bankautomaat blijft.”

Burgemeester heeft begrip voor deel van de grieven

Burgemeester Manu Claes (cd&v) is het voor een deel eens met de eisen van de oppositiepartij. “Batopin, een samenwerkingsverband van de banken, staat in voor het installeren van gemeenschappelijke bankautomaten en hebben bij ons nu 1 kantoor aan het Isabellaplein. De ramen zouden inderdaad beter afgeschermd moeten worden en ook de schotten tussen de automaten kunnen blijkbaar beter. We gaan dit bij hen aankaarten. Dat er te weinig parkeerplaats is, durf ik daarentegen te betwijfelen. Er zijn meerdere parkings op wandelafstand. Wanneer mensen op het voetpad parkeren zijn ze in overtreding en zullen ze beboet worden, dat is namelijk niet de bedoeling.”

De meerderheid is trouwens ook voorstander van meer automaten in de stad, als het even kan in elke deelgemeente, maar dat is niet zo eenvoudig. “Wij dringen al lang aan op meer automaten maar dat is niet onze verantwoordelijkheid of beslissing. Batopin stelde al wel 2 locaties voor in Averbode maar hun voorstellen waren praktisch niet zo haalbaar. We willen graag met hen op zoek naar een betere locatie.”