Carnavalstoet trekt voor 20ste keer door Schoonderbuken (Scherpenheuvel-Zichem)

Scherpenheuvel-Zichem
Afbeelding
Foto: De Bezembinders

Na Zichem vorig weekend en ook Tienen organiseert carnavalvereniging De Bezembinders zondag In Schoonderbuken (Scherpenheuvel-Zichem) hun 20ste carnavalstoet. Prins Tom is aan zijn derde seizoen als prins bezig en zal volgend weekend de titel doorgeven aan zijn opvolger. Zelf wordt hij Keizer Tom. 

Veertig groepen uit Scherpenheuvel-Zichem en omstreken Balen, Heist op den Berg, Tienen, Loksbergen trekken zondag samen met de majoretten en de drumband uit Deurne (Antwerpen) door de straten vanaf 14.11 uur.  Een dag eerder wordt het carnavalweekend al op gang getrokken met een kinderbal in cc Het Familieheem achter de kerk van 15 tot 18 uur. ’Voor elk kind zijn er gratis pannenkoeken. s Avonds barst het carnavalbal daar los om 20.11 uur en om 23 uur wordt de nieuwe prins van Schoonderbuken er voor de 22ste keer voorgesteld, de stoet kon twee jaar niet doorgaan door corona en vandaar is het dus de 20ste stoet. “Dat is dus 2x11 en elk veelvoud van elf is in het carnaval magisch. Dat gaan we dan ook flink vieren tijdens ons carnavalweekend”, aldus nog Prins Tom. 

Foto: De Onze-Lieve-Vrouwebasiliek in Scherpenheuvel is een van de koelteplekken waar inwoners en bezoekers tijdens de hittegolf verkoeling kunnen zoeken.
Scherpenheuvel-Zichem wijst inwoners op koelteplekken tijdens aanhoudende hitte 26 jun, 15:24
Foto: Door de extreme hitte werd de geplande afvalophaling in de Diestse deelgemeenten Schaffen en Deurne op het laatste moment geschrapt.
Afvalophaling geschrapt door hitte in Diest: boze burgemeester laat zelf afval ophalen 26 jun, 12:41
Afbeelding
Draculatocht in Halve Maan in Diest gaat niet meer door: “Net geen 25ste editie” 25 jun, 19:17