VIDEO: Escalatie van incidenten in Rillaar: voertuigen beschoten en brandstichting

Door: Patrick Breuls
Aarschot
Beeld: de ruiten van deze bestelwagen werden aan diggelen geschoten
Beeld: de ruiten van deze bestelwagen werden aan diggelen geschoten FB Vlaams Belang Aarschot

In Rillaar (deelgemeente van Aarschot) hebben zich afgelopen nacht opnieuw verschillende incidenten voorgedaan die de onrust bij bewoners aanwakkeren. Volgens Vlaams Belang Aarschot gaat het onder meer om ingeslagen autoruiten, voertuigen die beschoten werden met een luchtgeweer en brandstichting van vuilniszakken.

De partij spreekt van een verontrustende evolutie en stelt dat het niet langer om ‘klein vandalisme’ gaat, maar om feiten die het veiligheidsgevoel van inwoners ernstig aantasten. “Inwoners voelen zich steeds minder veilig in hun eigen buurt”, zo klinkt het. Vlaams Belang Aarschot uit kritiek en vraagt zich af hoe lang er nog gewacht wordt met concrete maatregelen. De vitrine van de lokale bakker zou eveneens beschoten zijn. Daarnaast werd nog een andere wagen geviseerd, waarbij zowel het koetswerk als de ruiten sporen vertoonden van inslagen door een luchtgeweer. (zie video)


FB De Schatteloekes

In aanloop naar de volgende gemeenteraad kondigt de oppositiepartij aan het thema op de agenda te zetten. Vlaams Belang pleit onder meer voor meer politieaanwezigheid, een nultolerantiebeleid voor vandalisme en geweld, en snelle maatregelen om de veiligheid in de wijken te herstellen. 

Burgemeester Gwendolyn Rutten (Iedereen Aarschot) reageert ondertussen bijzonder scherp op de feiten in Rillaar en laat weinig ruimte voor interpretatie. “Er zijn mensen die maar één naam verdienen: krapuul. Hoewel ik mijn woorden doorgaans zorgvuldig kies, heb ik geen enkel begrip voor wie de buurt in Rillaar-dorp onveilig maakt. Dit is totaal onaanvaardbaar”, stelt ze. Volgens de burgemeester wordt het dossier met de hoogste prioriteit behandeld. Ze benadrukt dat de politie zowel zichtbaar als discreet aanwezig is in de buurt. “Er wordt intensief gepatrouilleerd, zowel in uniform als in burger. Op mijn uitdrukkelijke vraag zijn er bovendien vandaag twee camera’s geplaatst in het centrum.”


 Beeld: Camera in Rillaar - FB Burgemeester Rutten

Rutten doet ook een oproep aan de inwoners om waakzaam te blijven en verdachte situaties te melden. “Alle informatie kan cruciaal zijn. Alleen door samen te werken, kan de recherche alle puzzelstukken samenbrengen. Ik wil de buurt en alle mensen van goede wil uitdrukkelijk bedanken voor hun alertheid. We zetten alles op alles om dit zo snel mogelijk op te lossen.” Tot slot richt ze zich tot de vele inwoners die niets met de feiten te maken hebben. “Voor het overgrote deel van de mensen die het wel goed menen, wens ik ondanks alles een fijn Paasfeest.”


 Beeld: de ruiten van deze bestelwagen werden aan diggelen geschoten - FB Vlaams Belang Aarschot

Illustratiebeeld.
Jongeman (24) uit Herselt overlijdt na hartstilstand tijdens zwembadpartij in Aarschot 28 jun, 14:37
Afbeelding
Katy Perry baalt van annulatie van haar optreden op Werchter Boutique 28 jun, 12:03
Afbeelding
Statiestraat in Tielt-Winge tijdelijk afgesloten na schade aan wegdek door hitte 27 jun, 10:56