Wandelparcours met verlichte tractors vervangt publiekstrekker verlichte stoet

Aarschot
Afbeelding

In Aarschot zet men op vrijdag 17 december de Winterfeesten in. Net als bij de Sint moet ook voor de verlichte tractorstoet van de Kerstman een plan B ingeroepen worden.

De stad Aarschot laat met spijt in het hart weten dat de ‘Tractor Lichtstoet’ dit jaar niet kan doorgaan zoals dat stilaan traditie werd. De lichtstoet is heuse een publiekstrekker. De stad Aarschot kan niet garanderen dat het geen mensenmassa op de been brengt, wat gevaarlijk is. “Jullie veiligheid en gezondheid, zeker in tijden van de nieuwe omikronvariant, is onze prioriteit”, laat het stadsbestuur weten.

Maar niet getreurd. Ook hier werd in alerijl een plan B voorzien. Op donderdag 23 december tussen 18u en 21.30u kan je alsnog verschillende tractors gaan bewonderen langs een mooi wandelparcours. De wandeling is zo’n 2.5 kilometer lang en kan je bewandelen met de buggy. Om eraan te beginnen ga je langs SIBA binnen (Pastoor Dergentlaan 62). Daar moet je wel een geldig CST kunnen voorleggen. Parkeren kan aan KAMSA, de Demervallei of het station. De wandeling is gratis. Vergeet best je zaklamp niet.

Extra tractoren welkom

Wie een tractor heeft en  er mee op het parcours wil komen staan kan zich nog steeds aanmelden. Neem contact met de organisatie op via tom.delobel@aarschot.be.

“We hopen dat jullie allemaal van dit parcours kunnen genieten en dat we volgend jaar opnieuw een normale editie van de tractor lichtstoet kunnen organiseren. Die zou plaatsvinden op vrijdag 23 december 2022. Met wat geluk halen we het dan dubbel en dik in”, zegt het stadsbestuur.