Aarschot neemt extra maatregelen tegen sluipverkeer in het centrum

Aarschot
Afbeelding

Om sluip- en vrachtverkeer door het centrum van Aarschot te vermijden, neemt het stadsbestuur extra maatregelen. Op verschillende invalswegen naar het centrum geldt een tonnagebeperking

Door de werken aan de R25 wordt, zoals reeds bekend, het doorgaand verkeer maximaal omgeleid via E314. Burgemeester Gwendolyn Rutten (Open VLD): “De werken van AWV vinden plaats op een belangrijke verkeersader. De hinder voor verkeer van onder andere Betekom naar Geel en Heist-op-den-Berg is sinds maandag 22 maart sterk toegenomen. We hebben dan ook met het Agentschap afgesproken om doorgaand verkeer maximaal via de snelweg om te leiden. Als bestuur nemen wij bijkomende maatregelen om die omleiding in stand te houden en ervoor te zorgen dat doorgaand verkeer zich geen weg zoekt door het stadscentrum. Zo houden we het veilig en leefbaar.”

Vrachtverkeer door stadscentrum vermijden
De belangrijkste ingreep is het afbakenen van een zone rondom het stadscentrum met verboden toegang voor vrachtverkeer boven 3,5 ton in beladen toestand. Het verbod geldt niet voor laden en lossen. De borden staan op verschillende invalswegen naar het centrum: op bijvoorbeeld de Oostelijke Ring (R25), de Leuvensesteenweg en de Herseltsesteenweg (N10). Industriezone blijft bereikbaar voor plaatselijke bediening en leveringen Ook de Nieuwlandlaan/Nijverheidslaan is verboden voor doorgaand verkeer komende van Betekom of de snelweg. “Zo vermijden we dat verkeer zich via de Betekomsesteenweg een weg baant door het centrum. De Nieuwlandlaan/Nijverheidslaan blijft wel toegankelijk komende van de Liersesteenweg. De industriezone blijft bereikbaar voor plaatselijke bediening en leveringen”, verduidelijkt schepen van Mobiliteit Annick Geyskens (N-VA). 

Tweede fase vernieuwing Ter Heidelaan
Schepen van Openbare Werken Gerry Vranken (Open VLD): “Tijdens de tweede fase van de vernieuwing van de Ter Heidelaan werkt AWV tussen het kruispunt met de Nijverheidslaan en dat met de Liersesteenweg. De werken in die zone zouden tot midden mei duren.”

Meer info over de werken en omleidingen vind je op de website van AWV: https://wegenenverkeer.be/aarschot