Tijdens de jongste gemeenteraad in Hoegaarden werd het meerjarenplan van de gemeente besproken en daarin is één van de opvallendste investeringen de bouw van een nieuwe voetbalkantine
“Er is in de begroting voldoende cash voorhanden. Er kan wel degelijk geïnvesteerd worden. Verwacht je na het toekennen van deze kantine aan vragen van andere sportverenigingen, maar ook uit de cultuursector. Veel mensen vragen naar een cultuurzaal, een toneelzaal en ontmoetingsruimten in de deelgemeenten. Voorzie nu al geld voor inleidende kosten”, aldus Herwig Princen. “Als er vragen komen van andere verenigingen zullen die dossier per dossier behandeld worden”, reageerde burgemeester Jean-Pierre Taverniers. Schepen van Financiën Hans Decoster (CD&V) relativeerde de nood aan zalen: “De bezetting van ontmoetingscentrum ‘t Paenhuys is slechts 44%. Je kunt geen paleizen naast elkaar zetten. En voetbal is blijkbaar toch de sport die in Vlaanderen het meeste leeft”.
Verouderde infrastructuur
‘De voetbalinfrastructuur van SC Out-Hoegaarden dateert uit 1981 en is verouderd. (foto) Voor het gemeentebestuur is het belangrijk dat de voetbalclub blijft bestaan, toch één van de grootste sportverenigingen van de gemeente. De auditverslagen van Double Pass tonen aan dat de beschikbare accommodatie niet meer voldoet. Vooral op het vlak van kleedkamers en andere faciliteiten als EHBO-lokaal, kantine of vergaderzaal, is de score negatief. De aanwezigheid van de sporthal is een pluspunt, maar de verbetering en uitbreiding van de bestaande infrastructuur dringt zich op’, aldus de motivering van de gemeente.
‘De gemeente Hoegaarden is eigenaar van de voetbalinfrastructuur aan de Tiensestraat. Er werd gekozen voor afbraak en nieuwbouw van de kantine. Door het gebouw zelf op te richten blijft de gemeente ook eigenaar en schrijft de oprichtingskost af over 33 jaar. De nieuwe infrastructuur zal verhuurd worden aan SC Out-Hoegaarden aan 20.000 euro per jaar, te indexeren, met wel een vrijstelling het eerste jaar. Indien de voetbalclub verdwijnt blijft de gemeente eigenaar van dit polyvalent gebouw dat toch in het centrum van het dorp ligt. De investering werd goedgekeurd door de Sportraad en Interleuven raamde de kosten op 1.723.100 euro. “Dit is een raming, Als het goedkoper kan zullen we het zeker doen”, aldus schepen van Sport Tom Groeseneken (CD&V).