Brand in tuinhuis slaat over op woning in Tienen

Tienen
Afbeelding

In de vooravond is er vandaag brand uitgebroken in een tuinhuis in de Kerkstraat in Tienen. De vlammen sloegen ook over naar de aanpalende woning.

Op de site achter het station van Aarschot verrijst Cristal Open Air, een multifunctionele en polyvalente openlucht theatertent die gedurende de zomerweekends tot en met 12 september een heus platform zal bieden aan uiteenlopende culturele en evenementiële initiatieven. Diverse podiumoptredens zoals dans, muziek en theater met gerenommeerde nationale en internationale artiesten en ensembles, net als modeshows, (kinder)animatie, cosy jazzbar, fuiven en vrij podia staan nu al geprogrammeerd.

Het ambitieuze initiatief wordt volop gesteund door de stad Aarschot, de Vlaamse Gemeenschap en de NMBS. Op 11 juni wordt Cristal Open Air alvast officieel in gang geschoten met de openingsmatch van het EK Voetbal op een gigantisch LED-scherm.

Publiek

Naargelang de overheidsbeleidsmaatregelen versoepelen of verstrengen kan de tent  van 400 zitplaatsen (met tafeltjes in clubsfeer) tot 3.500 staanplaatsen faciliteren, maar ook op elk moment downsizen. Dat alles uiteraard met respect voor het comfort van de gevormde bubbels en voor alle physical distancing-regels. Een ‘sneltest-straat’ met uitgekiend eenrichtingsflowmodel kan eveneens voorzien worden. De totale infrastructuur wordt architecturaal en conceptueel alvast state-of-the-art met de belofte tot optimale beleving op vlak van safety & security, toegankelijkheid, ruimtelijke invulling, comfort, licht & geluid, akoestiek, (cashless) horeca.

Het initiatief komt van een enthousiaste associatie van experten in evenementen en pioniers die nationaal en wereldwijd hun sporen hebben verdiend in de event- en festivalwereld. Zij bundelen hier hun ervaring en knowhow op het vlak van organisatie, logistiek, klank & licht, crowd control, ticketing, online screening en dataverzameling. 

Ives Mergaerts, bedenker en creatief brein: “We zijn op alles voorbereid. Het Cristal openlucht theater vormt een gigantische paraplu tegen regen en zon, met open en hoge zijwanden tot meer dan 4 meter. Mensen zullen op onze ‘speelplaats’ een deugddoende hap aan persoonlijke vrijheid, blijheid en verbondenheid terugwinnen. Bovendien is dit een momentum waarop onze sector aan de hele wereld laat zien tot welke spitsvondige out-of-the-box-oplossingen ze in staat is. ook bij buitengewone uitdagingen.”

Steun Vlaamse regering

Vlaams minister van Toerisme Zuhal Demir (N-VA) maakte via Toerisme Vlaanderen 10 miljoen euro vrij via de projectoproep ‘Flanders is a festival’. Via dat steunmechanisme konden eventorganisatoren met goeie ideeën in Vlaanderen steun vragen om hun evenement de komende zomer coronaveilig te organiseren. Ook Cristal Open Air kan op steun rekenen van de Vlaamse regering en dat maar liefst 300.000 euro.

Vlaams minister van Toerisme Zuhal Demir: “De zomer van 2021 wordt een overgangszomer. Stap voor stap zal er opnieuw meer mogelijk worden. Het geeft de eventsector de kans om hun expertise aan binnen- en buitenlandse bezoekers te tonen en te doen wat ze het beste doen: evenementen veilig organiseren. Van kleine intieme ontmoetingen in het begin van de zomer tot grote festivals tegen het einde van de grote vakantie. Na anderhalf jaar van ellende snakken zowel onze vele eventprofessionals als de rest van Vlaanderen naar bijeenkomsten. Cristal Open Air zal vanaf het prille begin van deze zomer meesurfen op de versoepelingen en stelselmatig mee zorgen voor een onvergetelijke zomer.”

Programmatie in de steigers
De initiatiefnemers hebben al een voorlopige programmatie klaar, maar ook de Stad Aarschot zal er als logistieke partner een aantal publieksevenementen organiseren. Burgemeester Gwendolyn Rutten (Open VLD): “Cristal Open Air is een sociocultureel project met bovenlokale uitstraling dat evenementen op grote schaal opnieuw mogelijk maakt in onze stad. Elkaar ontmoeten is iets wat we de afgelopen tijd enorm gemist hebben. Cristal Open Air heeft de kennis en expertise in huis om dat in de meest veilige omstandigheden te organiseren. Precies de reden waarom de stad dit verhaal ten volle ondersteunt. Samen met de organisator zullen we het project zoveel mogelijk lokaal verankeren. Zo krijgen Aarschotse verenigingen de kans om een hand toe te steken en op die manier een centje bij te verdienen. Daarnaast vindt een deel van onze eigen Zomer van Aarschot op de site plaats. Zo faciliteren we onder meer de proclamaties van de zesdejaars van onze Aarschotse scholen en dat in aanwezigheid van de ouders, kunnen mensen het EK hier op groot scherm en in veilige omstandigheden volgen, voorziet onze jeugddienst een skateweek op het terrein en is er ook een samenwerking met UGC om films te programmeren. Aarschotse organisatoren kunnen ook op de site terecht om evenementen te organiseren. Op die manier vormt het verhaal een mooie aanvulling op de andere zomeractiviteiten in onze stad.”

Externe organisaties kunnen tevens gebruik maken van de infrastructuur en de deskundigheid en knowhow op het vlak van corona proof en crowd control. Er wordt ook uitgekeken naar samenwerking met de lokale jeugdwerking en lokale organisaties. De ambitie is dat Cristal Open Air in elk geval een jaarlijks weerkerend verhaal wordt dat met zijn multidisciplinaire programmatie alle lagen van de bevolking bereikt en dat perfect de tijdsgeest evoceert van dat moment, in beeld én geluid.

Tijdelijk kunstwerk

De naam ‘Cristal’ is niet lukraak gekozen. Net als een kristal is het eventconcept helder, briljant en sterk. Een kristal heeft als prisma ook 3 dimensies, met hier de overheid, de organisatie en de bezoeker, die samen een sterke basis vormen om events te laten plaatsvinden met een optimale beleving. Tenslotte verwijst het 3 energetisch vermogen van kristal naar de mensenstromen die zich doorheen een structuur bewegen, met zoveel mogelijk geleide vrijheid in een veilige omgeving. Cristal Open Air ziet zijn openlucht tent als een ‘tijdelijk kunstwerk’ en geeft dan ook graag de kans aan lokale kunstenaars om diverse grote en kleinere kunstinstallaties te plaatsen op en rond de eventsite. Zo wordt de volledige site ook een kunstwerk op zich.

Vlotte bereikbaarheid

Dankzij haar strategische locatie achter het station van Aarschot, met de grootste openlucht stationsparking van België, is de site ideaal bereikbaar met de wagen, trein, tram, bus, moto, (bak)fiets, step of skateboard. Het voorziene eind-uur van de events zal zoveel mogelijk rekening houden met de dienstregeling van de treinen.

Praktisch

Cristal Open Air, site aan achterkant station Aarschot, elk weekend van 11 juni t/m 12 september 2021. Eerste event op 11 juni: EK match Turkije-Italië 21u (deuren om 18u). Start van promotiecampagne en ticketverkoop op 4 juni 2021. Info op www.cristalopenair.be, www.facebook.com/cristalopenair en www.instagram.com/cristalopenair.