Aantal ongevallen in Vlaams-Brabant met e-steps explodeert

Door: Stefan Van de Weyer
Tienen
Afbeelding

Het aantal ongevallen met e-steps blijft stijgen. In Vlaams-Brabant steeg het aantal geregistreerde ongelukken door de politie van 26 in 2020 naar 90 in 2023. Eenzelfde trend is zichtbaar bij het aantal verkeersslachtoffers bij ongevallen met e-steps. In 2023 vielen intotaal 79 lichtgewonde slachtoffers en 6 zwaargewonden.

Dat blijkt uit cijfers die de Vlaamse Vooruitfractie opvroeg. Recent trokken ook verschillende spoeddiensten aan de alarmbel, omdat steeds meer mensen bij hen belanden na een ongeval met een e-step. Vooruitparlementsleden Fatima Lamarti en Hans Bonte, respectievelijk federaal en Vlaams parlementslid voor Vooruit, pleiten voor een globale aanpak. Ook Minister van Consumentenbescherming Rob Beenders steunt die oproep.

Het aantal ongevallen met e-steps blijft stijgen.

In Vlaams-Brabant steeg het aantal geregistreerde ongelukken door de politie van 26 in 2020 naar 90 in 2023. Eenzelfde trend is zichtbaar bij het aantalverkeersslachtoffers bij ongevallen met e-steps. In 2023 vielen in totaal 79 lichtgewonde slachtoffersen 6 zwaargewonden. Dat blijkt uit cijfers die de Vlaamse Vooruit-fractie opvroeg.

“Iedereen moet zich veilig kunnen voelen in het verkeer”, reageerde Hans Bonte. “Deze cijfers zijn onthutsend. En het is nog maar het topje van de ijsberg, want er zijn ook nog de ongevallen waarbij de politie niet betrokken is. Alleen de Antwerpse spoeddiensten registreerden zo al meer dan 1.500 patiënten op anderhalf jaar tijd. En ondertussen lijkt niemand er iets aan te doen. Met Vooruit nemen we dit serieus. We willen actie ondernemen voor de veiligheid en in het bijzondervan gebruikers van e-steps. Het is een duurzaam vervoermiddel en het verdient zijn plaats in ons verkeer.”

In 2023 vielen er met de e-step onder andere gewonden in Leuven, Aarschot, Diest, Tienen, Haacht, Kortenberg, Rotselaar en in Tremelo. Gedetailleerde cijfers voor 2024 per provincie zijn nog niet voorhanden.

Afbeelding
Tiense Suiker geeft boeren opnieuw dagelijks één miljoen liter water 17 aug, 10:19
Afbeelding
Kobe ontdekt zwarte zangcicade in Landen: “Deze dieren leven vooral in het zuiden” 15 aug, 14:58
Afbeelding
Steffi Mercie krijgt ‘Gouden Kaas’ voor verkoop van 100.000 kazen 15 aug, 11:58