Politiezone Lubbeek ziet elke dag dieren uitbreken: “Ze vinden steeds moeilijker weg naar eigenaar terug”

Door: Stefan Van de Weyer
Boutersem
Afbeelding

De politiezone Lubbeek, bestaande uit Bierbeek, Boutersem, Holsbeek en Lubbeek, luidt de alarmbel. Ze zien gaandeweg dieren die uitbreken steeds moeilijker de weg vinden naar hun rechtmatige eigenaar.

In de maand december 2025 kregen ze 32 meldingen van uitgebroken dieren binnen, of ongeveer één per dag. Het merendeel daarvan betrof uitgebroken honden.

“Overdag krijgen we de eigenaars van die beestjes zo goed als probleemloos te pakken. Het probleem ontstaat eens na 17 uur. Dierenartsen en dierenopvangcentra kunnen de chips bijvoorbeeld bij DogId probleemloos uitlezen. Eens die gesloten zijn en wij moeten die chips uitlezen, dan brengt dat wel wat problemen met zich mee. Immers als de eigenaars hun identiteit niet koppelden aan de chip van het diertje, dan weten wij helemaal niet waar het beestje in kwestie thuis hoort”, getuigde de korpschef van de PZ Lubbeek, Walter Vranckx. 

“Indien we de eigenaars niet te pakken krijgen, dan kan het wel eens een vervelende en vooral dure kwestie worden. Dan moeten we een asiel of opvangcentrum contacteren en worden ze daar ondergebracht. Dat kan wel eens kosten met zich meebrengen. Tot nu toe kunnen we ongeveer drievierde van de eigenaars opsporen, maar ik zie dat in de toekomst helaas een groter probleem worden. Het probleem komt gelijkmatig en evenveel voor in onze vier gemeentes”, wist hij nog te vertellen. “Buiten het merendeel van honden en af en toe eens een paard braken er in het verleden zelfs al eens een koppel struisvogelachtigen ofte nandoes uit”, herinnerde Vranckx zich.


Animal Rescue Service VZW