In Diest slaan meerderheidspartij Open Diest en oppositiepartij Vooruit Diest de handen in elkaar en trekken ze, in oktober 2024, samen naar de kiezer onder de noemer Iedereen Diest
Huidig burgemeester Christophe De Graef (Open Diest) trekt de lijst,Carina Jankowski (voorzitter Vooruit Diest) neemt de tweede plaats in.
Bedoeling van het nieuwe project wordt toegelicht in de baseline ‘Samen stad maken’. Ze willen samen zorgen voor betrokkenheid en inspraak van de inwoners en, zo luidt het bij beide partijen, een stad creëren waar men zorgt voor elkaar, waar jong en oud meetelt en waar iedereen zich veilig voelt.
“Zes jaar geleden zijn we met Open Diest een nieuw project gestart om onze stad verder uit te bouwen, met succes. We hebben overtuigend bestuurd, met een moderne, open en communicatieve aanpak. Met Iedereen Diest zetten we deze vernieuwing verder, waarbij we onze partijpolitieke belangen achterwege laten. We geloven in de kracht van samenwerking, met zin voor een gedeelde verantwoordelijkheid, empathie en passie. Met dit nieuwe project reiken we de hand aan iedereen die wil meewerken aan onze gezamenlijke toekomst, de toekomst van onze stad”, zegt huidig burgemeester Christophe De Graef (Open Diest).
Vooruit zit deze legislatuur nog in de oppositie en was wel meermaals kritisch over het huidig beleid maar net dat vindt Jankowski een meerwaarde voor de nieuwe coalitie. “We hebben vaak voorstellen gedaan die in lijn lagen met het beleid, allemaal om onze stad beter te maken. We zijn ervan overtuigd dat een combinatie van positivisme en kennis, van inzet en vernieuwing het beste recept is om goed beleid te voeren. De voorbije maanden hadden we heel wat gesprekken en daaruit bleek dat we over heel wat thema’s op eenzelfde golflengte zitten en beiden het beste voor de Diestenaar willen. We vonden elkaar op persoonlijk en inhoudelijk vlak en dat stemt mij hoopvol.Trouwens, als je vooruitgang wil creëren in de stad doe je dat niet vanop de zijlijn maar moet je op de middenstip staan. Ik ben er echt van overtuigd dat deze samenwerking veel goeds kan opleveren voor de Diestenaar.”