Minimercado, zuiderse braderie in Diest

Diest
Afbeelding

Minimercado palmt dit weekend het centrum van Diest in. Het zuiderse kleine broertje van het ondertussen bekende Supermercado pakt uit met een braderie, flashmob acts, theater en streetfood.

Door corona is het nog altijd een klein beetje minder feest dan je gewoon bent van de kleurrijke Supermercado-bende. Maar ook Minimercado brengt de zuiderse sfeer al voor de zevende keer naar hartje Diest.

De Diestse handelaars gooien het hele weekend lang hun deuren open, zetten hun kraapmpjes buiten en verkopen hun swingende zomercollectie nu al aan braderieprijzen. Op zaterdag 19 juni en zondag 20 juni verrast Minimercado met flashmob acts, theater en streetfood.

“Het is jammer dat de echte versie nog niet kan doorgaan, maar met deze mini-versie kunnen we de typische Supermercado sfeer toch al proeven. We mogen de vrijwilligers hiervoor zeer dankbaar zijn”, zegt schepen van Lokale economie, Maurits Vande Reyde.

Het volledige programma kan je terugvinden op www.shoppenindiest.be/evenement/minimercado.

Gewijzigd verkeer

Om bezoekers helemaal onder te dompelen in de Minimercadosfeer sluit de stad het centrum af van zaterdag 19 juni, 10 uur tot zondag 20 juni, 19 uur.

De volgende straten worden verkeersvrij gemaakt:
-      Hasseltsestraat (vanaf splitsing Engelandstraat)
-      Botermarkt
-      Sint-Jan Berchmansstraat
-      Grote Markt
-      Koning Albertstraat (verbinding Schaffensestraat - Begijnenstraat blijft mogelijk)
-      Leuvensestraat (tot aan verhoogd kruispunt)

Ook de gekende verbindingswegen zoals de Cabaretstraat, de Scholenstraat, de Suikerpotstraat, de Paalstraat, de Drie Haringenstraat en de Koolgang zullen niet toegankelijk zijn voor het verkeer. En garages binnen dit gebied zijn tijdens Minimercado eveneens niet bereikbaar.

In de afgesloten zone is het tijdens de uren van Minimercado verplicht om een mondmasker te dragen.