Onafhankelijk gemeenteraadslid in Scherpenheuvel-Zichem Peter Corens interpelleert op de volgende gemeenteraad over de, volgens hem, negatieve impact van een nieuwe wegversmalling die recent aan Dijk in deelgemeente Testelt werd aangelegd.
Volgens Corens beroeren de wegversmallingen op de Dijk al meer dan twintig jaar de gemoederen van buurtbewoners en weggebruikers. “Regelmatig sneuvelen autospiegels, worden banden stuk gereden of ontstaan er gevaarlijke situaties bij het kruisen. Recent werden er opnieuw werken uitgevoerd, waarbij nog één versmalling werd aangebracht. Maar deze blijkt strategisch bijzonder ongelukkig ingepland en technisch slecht uitgevoerd. Zo kunnen landbouwvoertuigen of tractoren niet afdraaien zonder de signalisatie te raken of te beschadigen. Bovendien zijn de betonblokken slechts aan één zijde afgerond, wat ongetwijfeld opnieuw aanleiding zal geven tot schade en frustratie”, aldus het raadslid die ook vindt dat het voorrangsbord veel te kort op de versmalling werd geplaatst. “Bestuurders hebben nauwelijks de tijd om correct te reageren of voorrang te verlenen. Dit verhoogt het risico op misverstanden en ongevallen.”
Burgemeester ziet het anders
Burgemeester Kris Peetermans ( Blauw SZ) ziet de zaken wat anders. “Vroeger was er een verhoogd fietspad en het was er moeilijk om over te steken. We wilden een veilige fietsoversteekplaats creëren om het zo veilig mogelijk te maken voor de zwakke weggebruikers en de aanleg gebeurde ook volgens de regels van het fietsvademecum. De drie andere versmallingen werden al weggehaald omdat ze voor ergernis zorgden maar dat wil zeggen dat die snelheidsvertragende maatregelen ook weg zijn. We hebben in de straat trouwens ook een maximumsnelheid van 50 km/h ingevoerd.”