GEZOCHT: Djaro Van Opstal (31) ging op de vlucht na veroordeling voor moordpoging met vijftig messteken

Door: Patrick Breuls
Aarschot
Inzet: Beeld van de voortvluchtige 31-jarige Djaro Van Opstal uit Aarschot.
Inzet: Beeld van de voortvluchtige 31-jarige Djaro Van Opstal uit Aarschot.

Dit is de 31-jarige Djaro Van Opstal uit Aarschot, naar wie de politie en het parket van Leuven momenteel op zoek zijn. De man knipte donderdag zijn elektronische enkelband door nadat hij via sms had vernomen dat hij veroordeeld was tot veertien jaar effectieve celstraf voor de poging tot moord op de adoptiemoeder van zijn ex-partner.

De feiten speelden zich af op 26 september 2025 in Geetbets. Volgens de rechtbank bereidde Van Opstal de aanval zorgvuldig voor. Hij observeerde de woning twee dagen lang en viel de 63-jarige vrouw vervolgens aan met een steekschop en een mes. Het slachtoffer liep meer dan vijftig messteken op, waarvan minstens tien in vitale lichaamsdelen. Ze overleefde enkel dankzij een snelle medische tussenkomst.

De rechtbank veroordeelde Van Opstal tot veertien jaar cel en beval zijn onmiddellijke aanhouding. In plaats van zich aan te bieden, knipte hij zijn enkelband door en sloeg hij op de vlucht. De politie en het parket van Leuven zijn naar hem op zoek.

Afbeelding
Nutswerken vanaf 17 augustus zorgen voor verkeershinder in centrum Aarschot 9 jul, 15:18
Afbeelding
Tielt-Winge hakt knoop door over nieuwe gemeentelijke loods 9 jul, 11:45
Foto: Politie en speurders voerden na de feiten een uitgebreid onderzoek uit in de Araanstraat in Geetbets. Inzet: de gepixelde foto van de ex-vriendin van de veroordeelde.
Veertien jaar cel voor Aarschottenaar die schoonmoeder met vijftig messteken probeerde te doden 9 jul, 11:24