Politie Aarschot controleert bromfietsen: 18 inbeslagnames, snelheden tot 81 km/u

Door: Patrick Breuls
Aarschot
Politie Aarschot in volle actie.
Politie Aarschot in volle actie. Foto: FB Politie Aarschot

De verkeersdienst van de politiezone Aarschot heeft vandaag een gerichte controleactie gehouden op opgedreven bromfietsen.

De actie werd georganiseerd in samenwerking met andere interne diensten, de politiezone Zuiderkempen en de politieschool, en richtte zich in het bijzonder op jongeren die zich met een bromfiets verplaatsen van en naar school.Tijdens de controle werden in totaal 63 bromfietsen aan een grondige inspectie onderworpen. Bij 20 van hen werd vastgesteld dat ze sneller reden dan wettelijk toegelaten. In 18 gevallen ging het om zodanig opgedreven voertuigen dat de politie overging tot inbeslagname. Twee bestuurders kregen een proces-verbaal van waarschuwing. De hoogste gemeten snelheid bedroeg 81 kilometer per uur, terwijl een bromfiets van klasse B volgens de wet maximaal 45 kilometer per uur mag rijden. (lees verder onder de foto)


 De inbeslaggenomen motorfietsen.  Foto: FB Politie Aarschot

Ondanks de stevige vaststellingen viel ook iets positiefs op: volgens de politie stelden alle gecontroleerde bestuurders zich respectvol en meewerkend op. “Dat appreciëren we enorm”, klinkt het. Toch blijft de centrale boodschap van de politie duidelijk: opgedreven bromfietsen vormen een ernstig gevaar voor zowel de bestuurder als andere weggebruikers. De politie roept jongeren, ouders en scholen op om het belang van verkeersveiligheid niet te onderschatten.


Foto: FB Politie Aarschot

Afbeelding
Tielt-Winge bij sterkste gemeenten voor activering leefloongerechtigden: “Werk geeft mensen opnieuw perspectief” 8 mei, 14:56
Afbeelding
Rijweg verzakt aan kruispunt in Langdorp: hinder duurt langer dan verwacht 8 mei, 12:28
Beeld: De begraafplaats van O.L.V. Tielt Berg aan de Bergstraat.
Nieuwe fase in aanpak van verzakkingsproblemen op begraafplaats O.L.V. Tielt Berg in Tielt-Winge 8 mei, 10:01