Daders die 35.000 euro buit maakten bij overval in optiekzaak in Aarschot riskeren zware celstraffen

Door: Dirk Desmet
Aarschot
Afbeelding
Tope Asokere via Pixabay

In Leuven staan voor de correctionele rechtbank drie mannen terecht voor twee ramkraken bij een optiekzaak in Aarschot. De feiten dateren van vorig jaar en de buit bedroeg 35.000 euro. 

Dat weet het persagentschap Belga. Op 14 september vorig jaar zouden de drie verdachten een ramkraak hebben gepleegd op optiekzaak De Putter, enkele weken later volgde een tweede inbraak. De 40-jarige Roemeen I.G. en zijn 28-jarige landgenoot S.T., waren aanwezig op de zitting. Een derde verdachte liet verstek gaan en zou momenteel aangehouden zijn in Zwitserland. Bij de ramkraak in september werden in minder dan twee minuten tijd luxueuze brillenmonturen ter waarde van ruim 22.000 euro gestolen, nadat de toegangsdeur was ingebeukt met een verkeersbord. Op camerabeelden van de winkel was de volledige inbraak te zien, net als een verkenningsbezoek van de verdachten vooraf. Het gebruikte voertuig, met valse nummerplaten, kon door de politie getraceerd worden aan de hand van ANPR-camera’s. Een tweede inbraak werd gepleegd op 4 oktober en die duurde nauwelijks een minuut. De daders gebruikten toen een ander voertuig dat op naam stond van S.T. Volgens het parket werd hij ook herkend als bestuurder op camerabeelden. De tweede overval leverde 13.000 euro buit op aan brillen. 

Agenten van de politiezone Aarschot konden de verdachten ook linken aan eerdere diefstallen in Nederland en Roemenië en zijn gekend bij justitie. I.G. bekende tijdens zijn verhoor de feiten. Op de gsm van S.T. werden ook foto’s van de buit teruggevonden. De buit van de eerste inbraak zou verkocht zijn voor 4.000 euro aan Moldaviërs, de tweede buit kregen ze niet verkocht omdat hun contacten die niet wilden kopen. Het parket vraagt 30 maanden cel voor I.G. en C.C. en 24 maanden voor S.T., die zijn aandeel minimaliseert. Het vonnis krijgen de verdachten te horen op 22 oktober. De zaakvoerders willen liever niets kwijt. “We zijn de research van Aarschot dankbaar, die hebben goed werk geleverd”, luidt het daar.