Niet twee maar drie ooievaars in Park Schoonhoven in Aarschot

Door: Patrick Breuls
Aarschot
Afbeelding
stad Aarschot

In Park Schoonhoven in Aarschot zijn intussen niet twee, maar drie ooievaars gespot. Het opvallende nieuws volgt amper enkele dagen nadat een koppel begon met het bouwen van een nest, en zorgt opnieuw voor heel wat enthousiasme bij bezoekers.

Sinds dinsdag zijn twee ooievaars druk in de weer met het aanleggen van hun nest. De aanwezigheid van een derde exemplaar doet vermoeden dat er mogelijk nog meer beweging zit in de populatie. Of het om een blijvende uitbreiding gaat, is voorlopig nog onduidelijk, maar het park lijkt duidelijk in trek bij de vogels.

De stad Aarschot herhaalt intussen haar oproep om de dieren alle rust te gunnen. Bezoekers wordt gevraagd om op de paden te blijven en niet onder het nest te blijven staan. Iets verderop langs het pad staat een bankje, vanwaar bezoekers de ooievaars zonder verstoring kunnen observeren. Ook honden worden best aan de leiband gehouden. In het park is momenteel immers nog meer nieuw leven op komst, met broedende meerkoeten, fuuten en eenden, en zelfs lammetjes in de omgeving.

Ondertussen is er ook meer bekend over het ooievaarskoppel. Het vrouwtje werd in 2023 geboren in natuurgebied Rode Del in Arendonk, waar ze deel uitmaakte van een nest met drie jongen. Het mannetje, met ringnummer 1795-bruin, zag in 2017 het levenslicht in ZOO Planckendael. Het vrouwtje draagt geen ring.

Of de drie ooievaars zich definitief in Park Schoonhoven zullen vestigen, valt nog af te wachten. Vast staat wel dat het park zich stilaan ontpopt tot een aantrekkelijke plek voor bijzondere fauna, op voorwaarde dat bezoekers de nodige rust blijven respecteren.


Beeld - stad Aarschot