Bouw nieuwe sporthal Hoegaarden zal nog zeker een jaar niet kunnen beginnen door verzekeringskwestie

Hoegaarden
Wachten is de boodschap want nog een expertise werd gevraagd in verband met de brand
Wachten is de boodschap want nog een expertise werd gevraagd in verband met de brand Wachten is de boodschap want nog een expertise werd gevraagd in verband met de brand

Al ruim zeven maanden na de desastreuze brand is de toestand onveranderd aan de Tiensestraat in Hoegaarden, want de ruïne van de sporthal bijft intussen onaangeroerd.

Ten vroegste binnen een jaar of anderhalf jaar kan met de bouw van de nieuwe sporthal worden begonnen. Veel heeft te maken met de expertises van de betrokken verzekeringsmaatschappijen. Toen men dacht dat alles rond was, wilde nog een andere verzekeringsmaatschappij nog een expertise uitvoeren en dat doet alles weerom opschuiven. Daarna moet de sanering van het terrein nog gebeuren, maar op dit moment is het terrein nog niet vrijgegeven, zo laat burgemeester Joris Verbaeten (CD&V) weten. Anders had de ruiming van het puin eind januari al kunnen plaatsvinden.

Afbeelding
Na stalbrand in Kortenaken ook goed nieuws: “Asbestgevaar is zeer beperkt” 25 mei, 20:43
Afbeelding
Stalbrand in Kortenaken onder controle, mogelijk asbestdeeltjes vrijgekomen 25 mei, 15:43
Afbeelding
IN BEELD: Pinksterprocessies lokken veel volk in Meldert (Hoegaarden) en Zoutleeuw 25 mei, 14:02