Joris Verbaeten is de nieuwe schepen in Hoegaarden: hij volgt Tom Groeseneken op

Hoegaarden
Afbeelding
Joris Verbaeten en Tom Groeseneken bij hun eedaflegging begin 2019

Bij de CD&V-meerderheidspartij in Hoegaarden heeft Tom Groeseneken zijn ontslag ingediend als 3de schepen en als gemeenteraadslid. Hij wordt als schepen opgevolgd door Joris Verbaeten.

Tom Groeseneken heeft zijn ontslag ingediend om persoonlijke redenen. Hij was schepen sinds de twee laatste jaren van de vorige legislatuur toen hij Godelieve Hardiquest opvolgde, en nu al meer dan drieënhalf  jaar in de nieuwe legislatuur. Joris Verbaeten is logisch de eerste opvolger door de verkiezingsuitslag van 2018.

Joris Verbaeten: “Ik ben begin 2019 in de gemeenteraad gekomen, bij mijn eerste deelname aan verkiezingen. Ik heb mij vooral ingezet voor mobiliteit en ook voor de restauratie van het parochiecentrum. Het PC is ondertussen weer operationeel. “

“Ik ben enthousiast, maar ik verwacht wel veel werk. Mij nog meer voor Hoegaarden inzetten is wat mij drijft en ik zal dat wel met mijn werk kunnen combineren. Welke  bevoegdheden ik juist zal krijgen wordt pas volgende week beslist. Dat zullen vermoedelijk wel grotendeels de bevoegdheden van Tom zijn, maar er kunnen aanpassingen gebeuren”, aldus Joris.

Tom Groeseneken was schepen voor gelijke kansen, senioren, feestelijkheden, informatica, jeugd, sport en recreatie, maar dat kan nog herverdeeld worden. Tegen de gemeenteraad van dinsdag 13 september zal alles definitief zijn.

Aangezien Tom Groeseneken ook ontslag neemt als raadslid en dus uit de politiek stapt, moet er ook een nieuwe gemeenteraadslid aangesteld worden. “Wie het wordt is nog niet geweten. Normaal is dat Lieve Meulemans die in het Bijzonder Comité zetelt. Wij weten nog niet wat zij zal verkiezen”, zegt burgemeester Jean-Pierre Taverniers. In Hoegaarden heeft de CD&V de absolute meerderheid met 10 zetels op 17.

Afbeelding
Na stalbrand in Kortenaken ook goed nieuws: “Asbestgevaar is zeer beperkt” 25 mei, 20:43
Afbeelding
Stalbrand in Kortenaken onder controle, mogelijk asbestdeeltjes vrijgekomen 25 mei, 15:43
Afbeelding
IN BEELD: Pinksterprocessies lokken veel volk in Meldert (Hoegaarden) en Zoutleeuw 25 mei, 14:02