Tienen en Zoutleeuw willen overlast patservoertuigen aanpakken

Door: Dirk Desmet
Zoutleeuw
Foto ter illustratie.
Foto ter illustratie.

Het stadsbestuur van Zoutleeuw wil, samen met de politiezone Getevallei, iets doen aan de almaar meer meldingen over geluidsoverlast en gevaarlijk rijgedrag van patservoertuigen. Ook burgemeester van Tienen Jonathan Holslag (Durf) wil er paal en perk aan stellen. 

“Denk maar aan brullende motoren, luide muziek, hard optrekken of zelfs straatracen. Ik begrijp dat dit voor heel wat mensen storend en frustrerend is. Maar nog belangrijker: dit kan ook de veiligheid van voetgangers, fietsers, andere bestuurders én onze kinderen in gevaar brengen”, zegt burgemeester Guy Dumst (cd&v). 

De stad vraagt aan de inwoners om storend of gevaarlijk rijgedrag te melden en indien mogelijk de nummerplaat, het merk en de kleur van het voertuig door te geven. Dat kan via een contactformulier op. de website van de politie. “Niet om mensen zomaar te viseren, maar wel om duidelijk te maken dat onze straten veilig, rustig en leefbaar moeten blijven voor iedereen. Wanneer er een nummerplaat wordt doorgegeven, krijgt de eigenaar van het voertuig een officiële brief met de duidelijke vraag om dit gedrag onmiddellijk te stoppen. Komen er meerdere meldingen over hetzelfde voertuig, dan gaat de politie langs voor een gesprek aan huis. Stelt de politie de overlast zelf vast, dan volgt er uiteraard een gepaste sanctie.”

Volgens de burgemeester wil de stad het probleem op een correcte, respectvolle en kordate manier aanpakken, in het algemeen belang van de inwoners. “Ik wil hierbij ook benadrukken dat het antwoord op zulke problemen niet altijd eenvoudig is. Maar niets doen is geen optie”, aldus nog Dumst.

Ook de burgemeester van Tienen, Jonathan Holslag (Durf), reageert. “Voor alle duidelijkheid: we gaan géén heksenjacht op auto’s ontketenen. Auto’s maken nu eenmaal lawaai. Respect in het verkeer is belangrijk voor alle weggebruikers.Toch willen we wat meer paal en perk stellen op de extreme gevallen die de veiligheid en leefbaarheid aantasten.”