In Glabbeek werd vrijdagavond het nieuwe gemeentehuis ingehuldigd.
Het gemeentehuis werd voor het eerst in gebruik genomen op 14 augustus 1987, 36 jaar later wordt het gerestaureerde en uitgebreide gebouw in dienst genomen. Het oude gemeentehuis werd met 600m² uitgebreid en is nu 1.888 m² groot.
“Vanaf vandaag hebben we een uiterst modern gemeentehuis waarbij we zowel onze gemeentelijke bibliotheek, de OCMW- en gemeentediensten, het autonoom gemeentebedrijf en de wijkpolitie onder één dak brachten om een nog optimalere dienstverlening te kunnen aanbieden aan onze inwoners. Het nieuw administratief centrum de Melkerij ontleent zijn naam aan het hoofdgebouw van ons gemeentehuis dat in 1901 in gebruik genomen werd als Melkerij. In ons nieuw gemeentehuis werden onze gemeentelijke bibliotheek, de OCMW- en gemeentediensten onder één dak gebracht om een nog optimalere dienstverlening te kunnen aanbieden aan onze inwoners. We investeerden daarbij bewust in een uiterst duurzame verbouwing door doordacht gebruik te maken van isolatie, nieuwe technieken voor verwarming en ventilatie, een energiezuinige LED-verlichting en heel wat zonnepanelen waardoor dit nieuw gemeentehuis volledig energieneutraal is geworden. Hierdoor besparen we vanaf nu structureel op onze gemeentelijke energiefactuur, waardoor we zelfs deze forse investering op 30 jaar zullen terug verdienen”, zei een fiere burgemeester, die tijdens zijn inhuldigingstoespraak de nadruk legde op het feit dat hij, en zijn collega politici, de gemeente besturen als een onderneming.
“Inwoners, die gemeentebelastingen betalen, zijn de aandeelhouders en tegelijk ook onze unieke klanten. Voor hun centen hebben ze recht op een maximale dienstverlening en een permanent open transparant beleid over wat er met die centen gebeurd. Dit gemeentehuis kreeg, qua architectuur, daarom bewust vooral veel glas, omdat we hiermee net een open transparant huis voor alle inwoners willen symboliseren. Dat is ook de reden dat we op een muur een uniek kunstwerk lieten realiseren door onze lokale kunstenaar Erlinde Geens, die de ruim 1.900 familienamen van onze huidige inwoners schilderde. De symboliek hierachter vertelt ons dat dit dorp van niemand anders is dan van de inwoners. In dit nieuw gemeentehuis laten we bewust onze rijke geschiedenis verder leven in de toekomst met historische accenten en foto’s. Zo brengen we onder meer een hommage aan de burgemeesters van alle deelgemeenten die onze dorpen bestuurd hebben van 1800 tot vandaag, door hun schilderijen en foto’s in de eregalerij naast de raadszaal te exposeren. Deze forse investering van ruim drie miljoen euro, die unaniem door oppositie en meerderheid werd goedgekeurd, is een doordachte investering voor opnieuw ruim 30 jaar”, besluit Reekmans.