Sint-Catharinakerk restaureren kost net geen 600.000 euro, Vlaanderen subsidieert voor ruim 300.000 euro

Glabbeek
Afbeelding

Op de gemeenteraad van donderdag 14 juli werd het restauratiedossier van de beschermde Sint-Catharinakerk in Zuurbemde, een deelgemeente van Glabbeek, goedgekeurd.

Het gemeentebestuur kan voor de financiering hiervan beroep doen op 341.554,81 euro Vlaamse subsidies via het Vlaams Agentschap Onroerend Erfgoed.

De sacramentstoren van de Sint-Catharina Zuurbemde werd gebouwd tussen 1555 en 1557 en ook het koor en de kruisbeuk dateren uit de 16de eeuw. In 1857 werd aan de zuidzijde een sacristie aangebouwd en het schip en de toren zijn neogotisch en in 1863-1864 gebouwd.

“Glabbeek is een kerkendorp dat letterlijk ontstaan is in de verschillende deelgemeenten rond de kerktoren. Het conserveren van kerkelijk erfgoed heeft niets te maken met al dan niet gelovig zijn. Wij investeren als gemeentebestuur bewust in het conserveren van heel wat waardevolle gebouwen in onze gemeenten, zonder de erfgoedsubsidies zou dit niet mogelijk zijn”, besluit schepen van Kerkfabrieken Kris Vanwinkelen (Dorpspartij).

Afbeelding
Treinverkeer zal hinder ondervinden door vernieuwing spoorinfrastructuur in Tienen 11 mei, 17:27
Afbeelding
Scooterrijdster gewond bij botsing met wagen in Kortenaken 11 mei, 13:00
Foto ter illustratie
Inwoners van Zoutleeuw en Linter zitten sinds gisteren zonder drinkwater 11 mei, 09:49