Willy Sweerts hoofddeken van de Vijf Geslachten van Hoegaarden overleden in Diest

Hoegaarden
Afbeelding

Willy Sweerts is op 79-jarige leeftijd overleden in Diest. Willy was de zoon van Georges Sweerts en afkomstig uit Hoegaarden.

Willy Sweerts was een handelaar op rust en in Diest en ook erevoorzitter van de Dietse Middenstandsraad. In 2010 volgde hij zijn overleden vader op in Hoegaarden als hoofd van de Sweerts Alliantie en sinds 2019 was hij Hoofddeken van de Confrérie der Vijf Geslachten uit Hoegaarden.

Tijdens de Regentiedag op 12 oktober 2019 werd Willy Sweerts aangesteld als nieuwe hoofddeken, de leider van de Confrérie. De Confrérie was het gevolg van de studiebeursstichting van deken Henricus Sweerts voor de kinderen van zijn zus, zijn petekinderen, in 1741. De Confrérie werd opgericht om ervoor te zorgen dat die studiebeurs eerlijk verdeeld werd, en om zeker te zijn werden er ook vijf familiegilden opgericht, vandaar de Vijf Geslachten. Deze Vijf Geslachten hadden in Hoegaarden alle macht in handen, als schepenen of pastoors. Door innerlijke strijd binnen de families tussen de liberalen en de katholieken ging de Confrérie ter ziele in 1871. Onder impuls van wijlen Hubert Van Nerum werd ze in 1961 weer opgericht. De studiebeurs bestaat nog altijd.

Op de foto Willy Sweerts (rechts) samen met hooferedeken Marc Honorez en historicus Maurice Dodion.

Afbeelding
Treinverkeer zal hinder ondervinden door vernieuwing spoorinfrastructuur in Tienen 11 mei, 17:27
Afbeelding
Scooterrijdster gewond bij botsing met wagen in Kortenaken 11 mei, 13:00
Foto ter illustratie
Inwoners van Zoutleeuw en Linter zitten sinds gisteren zonder drinkwater 11 mei, 09:49