Volgens Sinterklaas zijn er in de suikerstad geen brave kinderen maar wel suikerzoete

Tienen
Afbeelding

“Er zijn hier alleen maar suikerzoete kinderen in de suikerstad”, zo vatte Sinterklaas zijn doortocht op zaterdag 20 november in Tienen samen. De sint trok met paard en kar door de straten van de stad, in zijn kielzog een aantal pieten die ook ook hier veel minder zwart zagen dan vroeger.

Zelfs de weergoden waren Sinterklaas goed gezind want ook al was het niet super warm de regen bleef achterwege. Op de Veemarkt verzamelden heel wat kinderen om de Sint en zijn gevolg aan het einde van de toer te begroeten. De kinderen zongen de traditionele liedjes uit volle borst mee maar de pieten hadden ook een dansje voorbereid en ook dat werd gretig gesmaakt door het publiek dat in grote getallen afzakte naar de Veemarkt. 

“Ik ben heel trots op alle kinderen in Tienen. Ze zorgden, net als elk jaar, voor een zeer warm onthaal. Ze mogen zich alvast verwachten aan een nachtelijk bezoek van ons. Ik kijk stiekem al uit naar volgend jaar want ik heb met de burgemeester afgesproken dat we dan de kinderen weer mogen ontvangen op de vernieuwde Grote Markt”, zegt Sinterklaas.

Burgemeester Katrien Partyka bevestigt en is blij met het coronaproof bezoek van de heilige man aan de stad. “Over heel het traject stonden zo’n 1500 tot 2000 mensen. Die stonden allemaal goed verspreid en iedereen hield zich aan de coronamaatregelen en had een mondmasker op. De brievenbus voor de sint kende een groot succes en we hebben hem alle brieven en tekeningen overhandigd.”

Sinterklaas had voor de kinderen vanzelfsprekend ook snoep meegebracht maar hij had ook nog een verrassing in petto want iedereen kreeg ook een pietenmuts, ook al waren er volgens sommigen toch wel stoute kinderen bij. “Nu ja niet echt stout maar ondeugend”, corrigeren Klaas (9) en Stien (7) Boesmans zich. 

Onderstaan een filmpje van het bezoek aan Tienen.