Ondanks tegenbericht van Rode Kruis moedigt Glabbeek mensen aan om spullen te verzamelen voor getroffenen zware regens

Glabbeek
Afbeelding

Gouverneur Herve Jamar van de provincie Luik bedankt Glabbeek voor de hulp die de gemeente leverde aan de Luikse regio na het noodweer dat daar lelijk huis hield. Het Rode Kruis ontmoedigt mensen om spullen te brengen maar Glabbeeks burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij) spreekt dat tegen: “Ze hebben wel degelijk behoefte aan een aantal urgente basisproducten, zo vernam ik van de gouverneur van de provincie Luik”

Op initiatief van schepen Hilde Holsbeeks (Dorpspartij) startte de gemeente Glabbeek vrijdag het inzamelcentrum Glabbeek Helpt op waar inwoners van Glabbeek en de regio het ganse weekend noodgoederen voor de, door het noodweer zwaar getroffen, regio’s konden komen doneren.

Het inzamelcentrum Glabbeek Helpt was, volgens burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij)  de voorbije drie dagen een enorm succes. “Zondagochtend konden er al 8 bestelwagen vertrekken naar de regio rond het zwaar getroffen Pepinster en Verviers. Om de juiste goederen op de juiste locaties doen terecht te komen was er zaterdagavond overleg vanuit Glabbeek met gouverneur Herve Jamar van de provincie Luik en de burgemeesters van Verviers en Pepinster. Intussen kwamen er al meer dan 1.000 mensen noodgoederen doneren in Glabbeek.”

Lees verder onder de foto. 

Afbeelding
Treinverkeer zal hinder ondervinden door vernieuwing spoorinfrastructuur in Tienen 11 mei, 17:27
Afbeelding
Scooterrijdster gewond bij botsing met wagen in Kortenaken 11 mei, 13:00
Foto ter illustratie
Inwoners van Zoutleeuw en Linter zitten sinds gisteren zonder drinkwater 11 mei, 09:49