Tijdens de krokusvakantie kunnen kinderen op zoektocht gaan door Hoegaarden, met vertrek aan Het Park van Hoegaarden voor een tocht van een 5-tal km, goed voor zo’n twee uur zoekplezier. De Dienst Vrije tijd van de gemeente is organisator.
Men start aan de grote waterspuwer beneden in het Park de voormalige Tuinen van Hoegaarden. Men wandelt dan richting de tuin genoemd naar een Belgische koning (foto) waar de eerste opdracht wacht. Het parcours gaat verder via de Gete, langs het fietspad, de watermolen, het kloosterdomein, de Vroentestraat, de Beukenlaan, de Pastorijstraat en zo weer naar het Park. Wie alle antwoorden gevonden heeft is een echte speurneus.
Vergeet zeker niet aangepast schoeisel aan te trekken, want sommige delen van het parcours kunnen modderig zijn en een potlood of een pen mee te nemen om de antwoorden in te vullen.
Download de zoektocht via https://www.gemeentehoegaarden.be/documents/pdf/vrije-tijd-en-samenleving/jeugd/20210213-zoektocht-met-kinderen-in-hoegaarden.pdf of ga een papieren exemplaar afhalen bij De Gazet van Hoegaarden of bij Carrefour Express in Hoegaarden.