Voor de participatieavond in het gemeentehuis van Hoegaarden over de eventuele invoering van eenrichtingsverkeer in de Gasthuisstraat kwamen een 60-tal personen opdagen.
De reden van de herinrichting van de Gasthuisstraat is de aanleg van gesloten riolering. Oorspronkelijk was gedacht de rijrichtingen te behouden, maar de voetpaden worden verbreed en er komt meer groen. Het is ook de bedoeling dat de nutsvoorzieningen niet in de rijweg worden gelegd. Vandaar de optie voor eenrichtingsverkeer.
Van 28 november tot 11 december 2022 werd enkelrichting ingevoerd in de Gasthuisstraat in Hoegaarden van aan het kruispunt met Kauterhof-Stoopkensstraat, richting Gemeenteplein, als proef. Voor de proefopstelling werden al tellingen uitgevoerd in de Gasthuisstraat. Toen kwamen er op een dag 1141 voertuigen naar boven toe en 773 naar beneden. Vandaar de optie voor eenrichtingsverkeer naar boven toe, richting Gemeenteplein.
Tijdens de proefopstelling werden er tellingen uitgevoerd in de straten langs waar men bij een afgesloten Gasthuisstraat moet omrijden: Dotremontstraat-Lorierstraat en Pastorijstraat-Tommestraat. Daaruit bleek dat er in de Henri Dotremontstraat een stijging was van 36% verkeer. Normaal komen daar 880 voertuigen per dag door, tijdens de proefopstelling waren er dat 1185.
In de Tommestraat werd 7,5% meer verkeer geteld. Normaal komen daar dagelijks 1762 voertuigen door, tijdens de proefopstelling waren er dat 1900.
Lees verder onder de foto