“Versneld zonnepanelen plaatsen om dure energierekening te vermijden”

Glabbeek
Afbeelding

Er worden nog dit jaar versneld zonnepanelen bijgeplaatst op bijna alle gemeentelijke gebouwen in Glabbeek. Dat besliste het schepencollege op haar laatste zitting voor het zomerreces.

“Verleden jaar betaalden we een elektriciteitsrekening van ? 27.750”, vertelt schepen van Energie Hilde Holsbeeks (Dorpspartij). “Dit jaar stevenen wij af op ? 74.350. Dat is bijna ? 50.000 meer.”

Holsbeeks: “Dergelijke ontwikkeling noopt ons in te grijpen. Eerder plaatsten wij al zonnepanelen op de daken van de nieuwe kleuterschool en de gemeentelijke sporthal. We gaan nu versneld panelen plaatsen op de daken van het nieuw gemeentehuis, van de lagere school, het huidige OCMW-gebouw, het gebouw van de buitenschoolse kinderopvang en GC De Roos. De elektriciteit die wij nodig hebben, verbruiken wij vooral overdag. Die panelen laten ons toe om grotendeels in onze eigen energie te voorzien.”

De gemeente gaat hiervoor in zee met het Vlaams Energiebedrijf en kiest voor huurkoop van de zonnepanelen. De investering wordt daardoor over langere tijd gespreid en weegt daardoor amper op de gemeentefinanciën.

Afbeelding
Tiense Bas stoot als enige van drie kandidaten uit Hageland door naar volgende ronde The Voice 17 apr, 23:11
Afbeelding
Proefopstelling rond Houtemveld in Tienen leidt tot verkeersdruk en zware kritiek van inwoners 17 apr, 14:54
Afbeelding
Houtemstraat en Oplintersesteenweg in Tienen vanaf vandaag gedeeltelijk enkelrichting 16 apr, 15:12